حامیان دولت ایران: جنازه فتنه تشییع شد

22 بهمن 88
Image caption اصولگرایان راهپیمایی 22 بهمن را "تشییع جنازه فتنه" می دانند

طرفداران دولت محمود احمدی نژاد در ایران راهپیمایی روز 22 بهمن، سالگرد انقلاب سال 1357 را پیروزی بزرگی برای خود تلقی و اعلام کردند که موفق شدند "جنازه فتنه گران، سران آشوب و حامیانشان را تشییع کنند".

خبرگزاری های دولتی و سایت های نزدیک به اصولگرایان در ایران، با کوچک خواندن تجمعات اعتراضی و درگيری های پراکنده اندک، شرکت مردم در این راهپیمایی را یک "نه بزرگ به جریان فتنه" خواندند.

در حالی که گزارشی از سخنرانی های شديد الحن عليه مخالفان دولت در مراسم راهپيمايی های رسمی منتشر نشده است، محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران هم که سخنران مراسم 22 بهمن در تهران بود، بدون اینکه به نا آرامی ها و اختلافات داخلی اشاره کند، به موضوع موفقیت های هسته ای ایران پرداخت.

خبرگزاری فارس در گزارش های خود از حضور" 50 میلیون نفر" از موافقان دولت در این راهپیمایی خبر داده و این راهپیمایی را "رفراندومی" خوانده که تکلیف مخالفان را روشن کرده است.

منابع خبری مستقل چنين رقمی را گزارش نکرده اند و خبرهای منتشر شده حکايت از آن دارد که به خبرنگاران خارجی حاضر در تهران اجازه حضور در نقاط مختلف شهر داده نشده است.

خبرنگاران خارجی در ماه های گذشته با محدوديت های زيادی در پوشش اخبار تجمعات و درگيری ها مواجه بوده اند.

سایت الف که از سایت های اصولگرای منتقد دولت محسوب می شود نيز راهپیمایی روز 22 بهمن را " بی سابقه ترین راهپیمایی ایران" خوانده و خبر داده که مردم تابوتی را به صورت نمادین در برخی از شهرهای ایران از جمله اهواز تشییع کرده اند که بر روی آنها عکس" سران فتنه" نصب شده بوده است.

جهان نیوز، يک وبسايت اصولگرای ديگر هم در گزارش های خود از "شکست برنامه های سبزها" خبر داده است.

مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه پاسداران ایران در باره راهپیمایی روز 22 بهمن ماه گفت :" این راهپیمایی تاکیدی است بر تشییع و خاکسپاری جنازه مفسدین، فتنه گران، سران آشوب و حامیان آنها."

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران و نماینده قم در سخنرانی خود در قم نا آرامی ها و در گیری های ماه های اخير را "بگو مگو" خواند و گفت: این بگو مگو ها به ضرر انقلاب اسلامی است.

آقای لاریجانی گفت:" کسانی که جدل کردند راه اشتباهی را رفتند و بعد از این باید عبرت بگیرند."

در قطعنامه ای که در پی راهپیمایی روز 22 بهمن صادر شد، از قوه قضاییه خواسته شده "با اقتدار، صلابت و قاطعیت پرونده مجرمان و متهمان و اغتشاشگران، به خصوص هتک حرمت‌کنندگان به مقدسات در روز عاشورا را رسیدگی کند و ریشه فتنه را برای همیشه بخشکاند".

در همین قطعنامه آمده است :" از برخی خواص که از حیثیت انقلاب و نظام کسب جایگاه کرده‌اند انتظار داریم که به جای اتخاذ مواضع دو پهلو و غیرشفاف به تصحیح عملکرد خود پرداخته و با اطاعت و تبعیت از رهبری دین خود را به امام، شهیدان، انقلاب اسلامی و مردم ادا نمایند."

مطالب مرتبط