مرخصی محسن امین زاده از زندان به قید وثیقه سنگین

Image caption محسن امین زاده در جریان انتخابات ریاست جمهوری، ریاست ستاد ائتلاف اصلاح طلبان حامی میرحسین موسوی را بر عهده داشت

محسن امین زاده، عضو ارشد جبهه مشارکت اسلامی و معاون وزیر امور خارجه دولت محمد خاتمی، پس از گذراندن نزدیک به هشت ماه در زندان روز پنجشنبه 22 بهمن از زندان به مرخصی رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوروز، نزدیک به جبهه مشارکت، آقای امین زاده به قید وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی مرخص شده است، اما مشخص نیست مدت مرخصی او چند روز خواهد بود.

او که یکی از اعضای موسس این گروه اصلاح طلب است، پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران، در تاریخ ۲۵ خردادماه بازداشت شد و چندین هفته را در سلول انفرادی به سر برد.

آقای امین زاده روز یکشنبه، 18 بهمن به حکم صلواتی، قاضی شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران، به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

او که در جریان انتخابات ریاست جمهوری، ریاست ستاد ائتلاف اصلاح طلبان حامی میرحسین موسوی را بر عهده داشت، سه روز پس از اعلام نتیجه انتخابات همراه با عده ای دیگری از چهره های سرشناس اصلاح طلب بازداشت شد.

بیشترین تعداد بازداشت شدگان پس از انتخابات در میان گروه های اصلاح طلب به اعضای جبهه مشارکت ایران اسلامی مربوط می شود.

هنوز عده ای از اعضای ارشد این گروه سیاسی از جمله محسن میردامادی، دبیر کل، عبدالله رمضان زاده، قائم مقام دبیر کل، محسن صفایی فراهانی، مصطفی تاجزاده و آذر منصوری از اعضای شورای مرکزی جبهه مشارکت در زندان به سر می برند.

روز چهارشنبه، 21 بهمن نیز اعضای دیگری از جبهه مشارکت ایران اسلامی به دادسرای مستقر در زندان اوین احضار شدند و مورد بازجویی قرار گرفتند.

در این جلسه بازجویی به بیانیه های شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و جبهه مشارکت اشاره شد.

بازجویان از احمد شیرزاد، الهه کولایی، علی شکوری راد و علی محمد حاضری خواستند که مسئولیت این بیانیه ها را بر عهده بگیرند یا آن را تکذیب کنند.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، متشکل از ۱۷ حزب و تشکل سیاسی اصلاح طلب است .

مطالب مرتبط