حمله اینترنتی تازه به سایت های اینترنتی معترضان ایرانی

حمله اینترنتی" ارتش سایبر ایرانی"
Image caption حمله اینترنتی" ارتش سایبر ایرانی" به جرس، کلمه و تحول سبز

سایت های اینترنتی جرس، کلمه و تحول سبز، منابع خبری نزدیک به مخالفان دولت ایران، عصر امروز ( ۲۳ بهمن) مورد حمله هکرهای گروه موسوم به "ارتش سایبری ایرانی" (Iranian Cyber Army) قرار گرفته اند.

دست اندر کاران سایت جرس در روزهای اخیر اعلام کرده بودند که این سایت در معرض حملات اینترنتی است.

سایت کلمه هم که معمولا مرجع اخبار مربوط به مخالفان دولت به ویژه میر حسین موسوی محسوب می شود، در پی نا آرامی های بعد از انتخابات ریاست جمهوری چندین بار از دسترس کاربران خارج شده بود.

ارتش سایبری ایرانی پیشتر در آذرماه سایت توییتر، موتور جستجوگر چینی "بایدو" و بعد از آن سایت رادیو زمانه را که در هلند مستقر است مورد حمله قرار داده بود.

به نظر می رسد ارتش سایبری ایران هر بار سایتی را مورد حمله قرار می دهد پیام متفاوتی برای مخاطبان دارد.

در صفحه ای که حمله کنندگان، جایگزین صفحه اصلی توییتر کرده بودند تصویری از پرچمی سبز رنگ دیده می شد که روی آن عبارت "یا حسین" و در کنار آن بخشی از یک آیه قرآن نوشته شده بود.

در پایین صفحه نیز شعری نوشته شده بود که با این مصراع آغاز می شد: "اگر فرمان دهد رهبر بتازیم."

اما کاربران رادیو زمانه با مراجعه به این سایت، با این پیام مواجه شدند: "ارتش سایبری ایران به تمام مزدوران وطن فروش هشدار می دهد که در دامان اربابان خود نیز آنها را راحت نمی گذارد."

این بار هم این گروه بعد از حمله به سایت های جرس و کلمه در صفحه هک شده نوشته است: "به احترام رفراندومی که در تاریخ ۲۲ بهمن برگزار شد و مردمی که رای دادند و به احترام ملتی بزرگ و وطنی به نام ایران."

این گروه که خود را فرزندان ایران زمین معرفی می کنند، کمی پایین تر خطاب به مراجعه کنندگان این سایت ها نوشته است : "بیشتر از این مهره بازی افرادی که خود در آمریکا در امن و امان به سر می برند و از شما به عنوان مهره استفاده می کنند نباشید."

در همین حال گردانندگان سایت جرس و تحول سبز در واکنش به این حمله اینترنتی، به سرعت آدرس های جایگزینی را برای دسترسی مخاطبان به این سایت ارایه کردند.

در باره ارتش سایبری ایران اطلاعات رسمی در دست نیست اما اوایل سال گذشته، خبرگزاری فارس به نقل از یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی نوشت که ایران یکی از پنج کشور دارای ارتش سایبری است و این تیم زیر نظر مجموعه سپاه پاسداران فعالیت می کند.

اگر چه سپاه پاسداران بخشی را با نام مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری برای جلوگیری از انتشار اطلاعات اینترنتی غیرقابل قبول برای حکومت ایران راه اندازی کرده، اما معلوم نیست که آیا ارتش سایبری ایران با این نهاد ارتباط دارد یا خیر.