اخراج و تعلیق ۳۰ دانشجو در قزوین

اعتراض های دانشجویی در قزوین
Image caption دانشگاه های قزوین همزمان با مراسم های روز دانشجو در ایران صحنه اعتراض های دانشجویی بود

رئیس دانشگاه امام خمینی قزوین از اخراج ۱۰ دانشجو و تعلیق ۲۰ دانشجوی دیگر به دلیل شرکت در اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالعلی آل بویه روز پنج شنبه ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه) در یک نشست خبری در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین با اشاره به اعتراض های دانشجویی گفت: "عده ای تندروی کرده اند و خودشان پشیمان هستند و گقته اند که اشتباه کرده اند."

آقای آل بویه از دانشجویان خواست تا "بازیچه تشکل های سیاسی" نشوند و گفت که برای ۱۰ دانشجو در کمیته انضباطی حکم بدوی اخراج صادر شده و ۲۰ دانشجوی دیگر با حکم این کمیته تعلیق شده اند.

هر چند رئیس دانشگاه امام خمینی قزوین گفته که در مرحله تجدید نظر سعی خواهد شد "با نگاه اصلاحی" به این دانشجویان کمک شود.

پیش تر، وبسایت خبرنامه امیرکبیر که خبرهای دانشجویی را منتشر می کند از اخراج تعدادی از دانشجویان دانشگاه امام خمینی قزوین و احضار بیش از ۷۰ دانشجوی این دانشگاه به کمیته انضباطی از زمان بازگشایی دانشگاه ها خبر داده بود.

در پی حوادث روز دانشجو در ایران، ویدیوهایی از تجمع دانشجویان دانشگاه امام خمینی قزوین در یوتیوب منتشر شد که شمار زیادی از دانشجویان را در حال تجمع، راهپیمایی و شعار دادن نشان می داد.

آن طور که رئیس دانشگاه امام خمینی قزوین در نشست خبری روز پنج شنبه گفته است، تعدادی از دانشجویان تلاش کرده اند تا در روند برگزاری امتحانات نیز اختلال ایجاد کنند.

آقای آل بویه گفت کسانی که در قالب تشکل ها فعالیت می کنند در صورت تخلف باید پاسخگو باشند.

او همچنین گفت که دانشگاه از هیچ استادی شاکی نیست و "هیچ استادی در این داشنگاه تحت فشار سیاسی قرار ندارد".

در جریان اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران شماری از دانشجویان بازداشت شدند و کمیته انضباطی دانشگاه های مختلف ده ها دانشجو را احضار کرده اند.

مطالب مرتبط