سندیکای روزنامه نگاران آلمان خواهان اعتراض به ایران شد

اعتراض مردم در تهران
Image caption ارسال امواج پارازیت با برگزاری مراسم سالگرد انقلاب اسلامی همزمان بود

سندیکای روزنامه نگاران آلمان با انتشار اعلامیه ای از دولت این کشور خواسته است که به ایران بخاطر آنچه ایجاد مانع در راه خبررسانی آزاد دانسته است، اعتراض کند.

این سندیکا یکی از مهم ترین اتحادیه های صنفی رسانه ای در آلمان است.

این نهاد در نامه اش از گیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان خواسته است که اقدام های "غیرقانونی" ایران در جلوگیری از فعالیت رسانه های بین المللی و نیز آنچه ایجاد مانع در خبررسانی آزاد خوانده را محکوم کند.

این سندیکا به اختلال در پخش برنامه های فارسی زبان رسانه های خارجی از جمله دویچه وله اشاره کرده و از وزیر امور خارجه آلمان خواسته است که در اینباره به ایران هشدار داده شود.

در پی ارسال موج تازه پارازیت از سوی ایران بر برنامه های شبکه های خبری بین المللی، سرویس جهانی بی بی سی، دویچه وله و صدای آمریکا با انتشار بيانيه ای، اين اقدام ايران را محکوم کرده اند.

این شبکه ها می گویند، ایران در هفته گذشته بر دامنه اخلال های خود در برنامه های راديو و تلويزيونی افزوده و در تازه ترین اقدام، اخلال در برنامه های تلویزیون سرویس جهانی بی بی سی را آغاز کرده است.

پیشتر وزارت خارجه آمریکا نیز ایران را به تلاشی بی سابقه برای "انسداد تقریبا کامل اطلاع رسانی" به منظور مقابله با معترضین متهم کرده بود.

فیلیپ کراولی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفته بود، ایران بدنبال محروم کردن شهروندان خود از حق آزادی بیان و آزادی اجتماعات است.

ایران چنین اتهام هایی را رد می کند. مقام های جمهوری اسلامی رسانه های بین المللی فارسی زبان را به تحریک مردم معترض متهم کرده اند.

مطالب مرتبط