وزارت اطلاعات: چهار عضو کومله شناسایی و کشته شدند

وزارت اطلاعات ایران گفته است که چند عضو گروه کومله که به گفته این وزارتخانه در کشته شدن سه مامور نیروی انتظامی دست داشته اند، شناسایی و کشته اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روابط عمومی وزارت اطلاعات اعلام کرده است که یک تیم چهار نفره از اعضای گروه کومله که سه مامور نیروی انتظامی را در روز پنجم بهمن 1388 در جاده مهاباد - میاندوآب کشته ، توسط ماموران اداره کل اطلاعات استان آذربایجان غربی شناسایی و کشته شدند.

بنا بر این گزارش این ماموران اطلاعاتی با ردیابی مسیر تردد این چهار نفر در منطقه ای از توابع سردشت، آنها را شناسایی کرده و طی عملیاتی در ساعات اولیه روز یکشنبه، دوم اسفند آنها را کشتند.

به گفته وزارت اطلاعات ایران در این عملیات 4 قبضه اسلحه کلاشنیکف، 2 عدد نارنجک، 26 خشاب و تجهیزات انفرادی کشف شد.

حزب کومله که در ابتدای تأسیس خط مشی چپگرا و کمونیستی داشت، در سالهای نخست پس از پیروزی انقلاب در کنار حزب دمکرات کردستان ایران، یکی از دو جریان اصلی کرد مخالف جمهوری اسلامی را تشکیل می داد و فعالیت گسترده ای در مناطق کردنشین داشت.

کومله مدتها در حال نبرد مسلحانه با دولت مرکزی ایران بود و بعداً نیز با حزب دموکرات کردستان ایران درگیر شد و پس از مدتی، بدنه اصلی حزب ناگزیر به ترک ایران و استقرار در کردستان عراق شد.

این حزب سپس با فاصله گرفتن از مشی مسلحانه، با گرایش سوسیال دموکراتیک به فعالیت خود ادامه داد.

مطالب مرتبط