رهبر ایران: از آمریکا قوی تریم، اسرائیل نابود می شود

آیت الله خامنه ای
Image caption رهبر ایران از "عقب نشینی" آمریکا در مقابل جمهوری اسلامی ابراز خوشنودی کرد

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران در دیدار با رهبران تعدادی از گروه های فلسطینی از جمله "حماس" و "جهاد اسلامی"، جمهوری اسلامی را از آمریکا قوی تر دانست و تاکید کرد که اسرائیل سرنوشتی جز نابودی نخواهد داشت.

دفتر پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله خامنه ای امروز (شنبه ۸ اسفند-۲۷ فوریه) گزارش داد که رهبر ایران در جمع مهمانان همایش "همبستگی ملی و اسلامی برای آینده فلسطین" بر ضرورت تشکیل یک "خاورمیانه جدید" تاکید کرده و مذاکره با اسرائیل را بی فایده دانسته است.

دیدار رهبران دو گروه حماس و جهاد اسلامی با رهبر جمهوری اسلامی در شرایطی صورت می گیرد که آمریکا و کشورهای غربی این دو تشکل فلسطینی را جزو گروه های تروریستی می دانند و ایران را به حمایت مالی و تسلیحاتی از آنها متهم می کنند.

در روزهای اخیر، محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران چند بار از تهدیدهای جدید اسرائیل علیه لبنان و سایر کشورهای عرب منطقه سخن گفته و ضمن ابراز آمادگی برای کمک به مقابله با این تهدیدها، گفته است در صورتیکه اسرائیل به عملیات تازه نظامی در منطقه دست بزند، "نابود خواهد شد".

در خبرسازترین اظهارنظر در این زمینه، آقای احمدی نژاد روز پنج شنبه ۲۹ بهمن در گفت و گوی تلفنی با حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در مورد اسرائیل گفت: "باید آمادگی در سطحی باشد که اگر بخواهند مجددا اشتباه گذشته را تکرار کنند، کارشان یکسره شود و منطقه برای همیشه از شر آنها نجات پیدا کند و در این زمینه ملت ایران در کنار ملت های منطقه و لبنان قرار دارد".

تشکیل "خاورمیانه جدید" با محوریت تهران

آیت الله خامنه ای در سخنان جدید خود تصریح کرده است: "امکانات اقتصادی - سیاسی - نظامی و تبلیغاتی ملت ایران از آمریکا کمتر است اما، ما به علت نصرت قابل درک پروردگار از آمریکا قوی تر هستیم و این نصرت را در پیشرفت روزافزون خود و عقب نشینی آمریکا، کاملاً مشاهده می کنیم".

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رهبر ایران، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس نیز در جریان دیدار روز شنبه، با تأکید بر اینکه "رژیم صهیونیستی در مسیر نابودی قرار گرفته"، از مواضع آیت الله خامنه ای قدردانی کرده است. همزمان، رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، نشست تهران را بسیار مهم ارزیابی و خاطرنشان کرده است: "تجربه سال های گذشته نشان داده که راه های سیاسی نتیجه ای جز پایمال شدن حقوق مردم فلسطین ندارد".

احمد جبرئیل دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین (فرماندهی کل) نیز ، از تشکیل "خاورمیانه جدیدی" سخن گفته که "از تهران شروع می شود و به کل منطقه گسترش پیدا می کند". پیش تر منابع خبری سوریه گزارش کرده بودند که محمود احمدی نژاد در جریان سفر اخیر خود به سوریه، با رهبران گروه های فلسطینی مخالف صلح خاورمیانه دیدار و گفتگو کرده است.

در این دیدار ها خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و چند تن از اعضای ارشد گروه های جهاد اسلامی و جبهه خلق برای آزادی فلسطین (فرماندهی کل) با آقای احمدی نژاد به مذاکره پرداخته اند.

مطالب مرتبط