" گفتند کروبی باید اعدام می شد"

فاطمه و مهدی کروبی
Image caption فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی چندی پیش اعلام کرد که سازش با احمدی نژاد امکان ندارد

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، ضمن ابراز تاسف ازبرخورد دولت ایران با مطبوعات، لغو امتیاز نشریه "ایران دخت" را غیر قانونی دانست.

او در بیانیه ای که روز سه شنبه ۱۱ اسفند (۲ مارس) درسحام نیوز، سایت رسمی حزب اعتماد ملی، منتشر شد با اشاره به اینکه نشریه "ایران دخت" در طول نه سال انتشارش فقط دو بار تذکر گرفته است نوشت: "اینک باید به حال کشور و دولتمردانش تاسف بخورم."

خانم کروبی بسته شدن نشریه "ایران دخت" را پیشنهاد محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد ایران دانست و به مکالمه تلفنی که دو روز پیشتر از اعلام حکم لغو امتیاز این نشریه با آقای رامین داشته است اشاره کرد.

همسر مهدی کروبی نوشته است که آقای رامین در این تماس تلفنی "با ادبیات زشتی گفتند که اگر آقای کروبی در هر کشور دیگری بود باید اعدام می شد."

صاحب امتیاز هفته نامه "ایران دخت" که یک روز پیشتر با حکم هیات نظارت بر مطبوعات ایران امتیازش لغو شد، مجمع اسلامی بانوان بوده است.

فاطمه کروبی، دبیرکل این مجمع، با اعلام اینکه قصد دارد از حکم صادره شکایت کند، ابراز امیدواری کرده است تا دستگاه قضایی ایران اجازه ندهد دولت این کشور حقوق و آزادی های اشخاص حقیقی و حقوقی را به همین سادگی پایمال کند.

خانم کروبی همچنین به تجمعی که روز یکشنبه ۹ اسفند (۲۸ فوریه) در مقابل ساختمان محل سکونتشان انجام شده بود اشاره کرد.

بنا به اظهارات فاطمه کروبی تجمع کنندگان با پرتاب اشیایی مثل گوجه فرنگی و تخم مرغ، برخورد با مهدی کروبی را خواستند.

فاطمه کروبی اعلام کرد که فیلمی از تجمع کنندگان موجود است و اگر لازم بداند آن را منتشر خواهد کرد.

خانم کروبی در بیانیه اش با اشاره به برخوردهایی که با مهدی کروبی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال شده بود و ماجرای دستگیری پسرش، علی کروبی ازحاکمیت جریانی در ایران نوشت که "هیچ حرکتی را تحمل نمی کند."

او از اینکه هیچ گروهی مسئولیت چنین برخوردی را نمی پذیرد ابراز تاسف کرد و نوشت: "جالب آنکه دادستان هم اظهار بی اطلاعی می کند در حالیکه او را در آخرین مرحله به یکی از مراکز نیروی انتظامی می برند و موبایلش تا چند روز پیش در آنجا بود."

چندی پیش فاطمه کروبی در نامه ای سرگشاده به آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران ، با اشاره به "ضرب و جرح شدید" فرزند خود ، خواستار برخورد قانونی با مرتکبین این کار شده بود.

او در این نامه خواهان جلوگیری از بدرفتاری با سایر بازداشت شدگان شد.

اما عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران گفت که ‌از طریق "استعلام"‌های به عمل آمده از نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات مطلع شده که علی کروبی "اصلا بازداشت نشده است".

خانم کروبی در ۸ بهمن گذشته با انتشار نامه ای سرگشاده، مسئولیت هر اتفاقی برای خانواده خود را متوجه عهده حکومت دانسته بود.

مطالب مرتبط