اعتراض نمایندگان اصلاح طلب به توقیف ‘اعتماد’

roozname eetemad
Image caption روزنامه اعتماد یکی از معدود روزنامه های نزدیک به اصلاح طلبان بود که توقیف شد

یک عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی ایران گفته است که این فراکسیون رفع توقیف روزنامه اعتماد را پی گیری خواهد کرد و ممکن است در این رابطه به سوال از وزیر یا حتی استیضاح وی بپردازد.

قدرت الله علیخانی نماینده قزوین در مجلس ایران، در مصاحبه ای که امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند (۳ مارس) تیتر اول سایت "پارلمان نیوز" است، تاکید کرد: "در هیچ دوره‌ای مانند این چند ماه وزارت آقای حسینی ، تا این حد به رسانه‌ها لطمه وارد نشد ".

روز دوشنبه ۱۰ اسفند، هیات نظارت بر مطبوعات، که دبیرخانه آن در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، به "توقیف موقت" روزنامه اعتماد و هفته نامه "ایراندخت" به دلیل نداشتن "پایبندی و التزام عملی به قانون اساسی" پرداخت.

پس از انتخابات ریاست جمهوری هشتم، تاکنون روزنامه‌های کلمه سبز، اعتماد ملی، یاس نو، سرمایه، آرمان، فرهنگ آشتی، آرمان روابط عمومی، تحلیل روز و آریا از ادامه انتشار باز مانده اند که اغلب، به خاطر احکام هیات نظارت بر مطبوعات بوده است.

به نوشته پارلمان نیوز، سایت جناح اقلیت مجلس هشتم، نماینده مردم قزوین با توصیه به مدیر مسئول اعتماد برای شکایت از اقدام "غیر قانونی" وزارت ارشاد، گفت که محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی این وزارتخانه باید از سمت خود "جابه جا شود".

مصطفی کواکبیان دیگر عضو فراکسیون اقلیت و نماینده سمنان نیز، با ابراز تعجب از توقیف موقت روزنامه اعتماد اظهار داشت که وزیر ارشاد قول داده بوده که این شیوه برخورد با مطبوعات "کنار گذاشته شود".

نماینده سمنان در مجلس خاطر نشان کرد که وی و همفکرانش در مجلس، هم از طرق قوه مقننه و هم با رایزنی با قوه قضاییه پی گیر پرونده روزنامه اعتماد هستند.

در واکنشی دیگر، جوادجهانگیر زاده نماینده اصولگرای مجلس نیز با اشاره به ارجاع پرونده روزنامه اعتماد به قوه قضاییه گفت که دستگاه قضایی می تواند تا زمان برگزاری دادگاه به این روزنامه اجازه فعالیت بدهد.

مطالب مرتبط