اعتراض به تفکیک جنسیتی در دانشگاه های ایران

علامت کروموزم های نر و ماده
Image caption طرح تفکیک دختران و پسران در دانشگاه های ایران موافقان و مخالفان سرسختی دارد

یک نماینده مجلس ایران می گوید که طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها "اصلا امکان پذیر نیست" و این طرح "توهین به دانشگاهیان" ایران است.

به گزارش ایلنا، علی عباسپور تهرانی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران، جمعه ۱۴ اسفند (پنجم مارس) گفت: "بحث در مورد تفکیک‌جنسیتی دانشگاه‌ها در حد حرف است و هیچ طرح و برنامه‌ای برای آن اعلام نشده است".

آقای عباسپور در مورد تفکیک جنسیتی ورودی های دانشگاه های ایران و تفکیک کلاس های دانشگاه برای دختران و پسران دانشجو گفت که "بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها نه در مجلس و نه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث نشده است" و وزارت علوم این کشور نیز تا کنون طرحی در این رابطه مطرح نکرده است.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) روز سه شنبه ۱۱ اسفند در خبری اعلام کرده بود که دانشگاه شهید بهشتی تهران از آغاز ترم تحصیلی جدید علاوه بر تفکیک جنسیتی ورودی های این دانشگاه، فهرست حضور و غیاب دانشجویان دختر و پسر را از یکدیگر تفکیک کرده است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در رابطه با خبر تفکیک جنسیتی در دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: "یکی از مسئولان وزارت علوم مکلف به پاسخگویی در این زمینه شده است".

آبان ماه گذشته یکی از مقامات نهاد نمایندگی رهبر ایران در دانشگاه های این کشور پیشنهاد داده بود که جداسازی جنسیتی دانشجویان در دانشگاه هایی مانند دانشگاه تهران، شریف و شهید بهشتی به طور آزمایشی انجام شود.

موضوع جنجال برانگیز جداسازی جنسیتی در دانشگاه های ایران مدت ها است به تناوب و از سوی مقامات مختلف مطرح می شود. این طرح موافقان و مخالفان سرسختی دارد.

مطالب مرتبط