استاندار تهران : بیمارستان ها به خارج شهر منتقل می شوند

تهران
Image caption درباره مقاوم سازی بیمارستان های تهران بارها صحبت شده است اما برنامه ریزی برای انتقال بیمارستان ها به خارج از شهر طرح تازه ای برای این شهر است

استاندار تهران از برنامه ریزی برای انتقال بیمارستان ها به خارج شهر و ایجاد شهرک های درمانی خبر داد.

مرتضی تمدن، استاندار تهران روز سه شنبه ۱۸ اسفند (۹مارس) به خبرگزاری مهر گفت که بیمارستان ها ی تهران در معرض آلودگی صوتی و هوای این شهر قرار دارند و باید هرچه سریعتر زمینه انتقال بیمارستان های بزرگ شهر را فراهم کرد.

آقای تمدن گفت که استانداری تهران در حال بررسی مکان ها ی مناسب، پاک و بدون آلودگی صوتی برای صدور مجوز ساخت شهرک های درمانی و بیمارستان های پیشرفته "با استاندارد های روز جهان" است.

استاندار تهران راه نجات این شهر را ایجاد شهرک های تخصصی در خارج از محدوده شهر عنوان کرد و گفت که تهران نیازمند ساخت شهرک هایی چون شهر دانشگاهی، شهر علمی و فناوری و شهر اتومبیل است.

آقای تمدن مشخص نکرده است که بودجه این طرح ها از چه منبعی تامین خواهد شد اما تاکید کرده است که این طرح فقط در مرحله پیشنهاد باقی نخواهد ماند.

این نخستین بار است که موضوع انتقال بیمارستان های تهران به دلیل آلودگی صوتی و هوای تهران مطرح می شود.

پیش از این کارشناسان محیط زیست و مسئولان شهری بارها نسبت به موضوع زباله های بیمارستانی هشدار داده بودند.

چندی پیش مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری تهران هم وضعیت بیمارستان های تهران را "بغرنج" توصیف کرده بود و گفته بود ۶۵ درصد آنها نسبت به حوادث مقاوم نیستند.

برخی کارشناسان می گویند از آنجایی که تهران روی یک گسل فعال قرار دارد، وقوع زلزله شدیدی این شهر را تهدید می کند.

به همین دلیل در سال های اخیر موضوع جا به جایی پایتخت ایران مطرح شده است.

مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران مصوبه ای دارد که در جهت بهبود و اصلاح استقرار جمعیت و فعالیت در ایران، مرکز سیاسی این کشور تا پایان برنامه چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران یعنی تا سال ۱۴۰۴ خورشیدی به مکان دیگری منتقل شود.

مطالب مرتبط