محمد علی رامین: من قانون شناس نیستم

محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد ایران
Image caption پیش تر، محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد ایران، از مجازات روزنامه نگاران به جای توقیف نشریه ها سخن گفت

محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد ایران، در جلسه مشترک با نمایندگان اصلاح طلب ایران گفته است که او قانون شناس نیست و تنها مجری قانون است.

به گزارش پارلمان نیوز، روز چهارشنبه ۱۹ اسفند (۱۰ مارس) آقای رامین که محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی می کرد در جلسه مشترک با نمایندگان اصلاح طلب فراکسیون خط امام مجلس شرکت و درباره نحوه برخورد با تخلفات مطبوعاتی گفت و گو کرد.

داریوش قنبری، نماینده اصلاح طلب مجلس، درباره جزئیات این جلسه گفت: "نمایندگان عضو فراکسیون خط امام مجلس (در این جلسه) از سیاست یک بام و دو هوای معاونت مطبوعاتی در برخورد با مطبوعات شکایت داشتند؛ سیاستی که به برخی از رسانه‌های حامی دولت چنان مصونیتی داده که فراتر از قانون علیه دیگران مطلب نوشته و یا اتهام‌ زنی کنند، اما رسانه‌ها و مطبوعات اصلاح‌طلب به راحتی توقیف و لغو امتیاز شوند".

به گفته آقای قنبری نمایندگان عضو این فراکسیون نزدیک به اصلاح طلبان از وزیر ارشاد "گلایه" کرده و گفته اند که او به وعده‌هایی که در زمان کسب رأی اعتماد به فراکسیون درباره آزادی مطبوعات داده "عمل نکرده و فضا و عرصه برای رسانه‌ها و مطبوعات در دوران وزارت ایشان به شدت تنگ‌تر" شده است.

بر اساس این گزارش، نمایندگان در این جلسه به آقای رامین، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، انتقاد کرده و گفته اند که او در "برخی مواقع عملکرد فرا قانونی" داشته و با ر"فتاری دوگانه با مطبوعات اصلاح‌طلب برخورد غیر قانونی" کرده است.

آقای رامین در دفاع از عملکرد خود به نمایندگان مجلس گفته است که "او قانون شناس نیست" و تنها به عنوان بخشی از قوه مجریه ایران، خود را موظف به "اجرای قانون می داند".

به گفته داریوش قنبری، سخنگوی فراکسیون خط امام مجلس، اظهارات آقای رامین و وزیر فرهنگ و ارشاد، نمایندگان معترض را "قانع" نکرده است.

برخورد با رسانه های ایران در ماه های اخیر و پس از انتصاب آقای رامین به عنوان معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، شدت یافته و طی این مدت روزنامه هایی نظیر "حیات نو"، "اعتماد ملی"، "سرمایه"، "فرهنگ آشتی"، "آرمان" و "اعتماد" توقیف موقت شده اند و نیز چندین تذکر برای روزنامه های مخالف دولت ارسال شده است.

منتقدان دولت می گویند که برخوردهای هیات نظارت بر مطبوعات و معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد تبعیض آمیز است.

مطالب مرتبط