حسن روحانی: عده ای می خواهند با یک باند کشور را اداره کنند

آیت الله خمینی، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران
Image caption حمله به خانواده آیت الله خمینی پس از انتخابات جنجال برانگیز خرداد شدت یافته است

حسن روحانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، می گوید که عده ای می خواهند بر خلاف توصیه رهبر ایران مبنی بر "جذب حداکثری و دفع حداقلی" ایران را با یک "باند" اداره کنند.

آقای روحانی که نماینده آیت الله علی خامنه ای در شورای امنیت ملی ایران است، پنجشنبه ۲۰ اسفند (۱۱ مارس) در مراسم نخستین سالگرد درگذشت همسر آیت الله خمینی، بنیان گذار انقلاب اسلامی، از "اهانت و سخن ناروا" به اعضای خانواده آیت الله خمینی انتقاد کرد و گفت: "نگذاریم کسانی که در سال‌های ۴۱ و ۴۲ و بعد از آن در قم و نجف دل امام (خمینی) را خون کردند،‌ بخواهند برای ما راه و مسیر باشند".

به گزارش ایلنا، آقای روحانی که در زمان دولت محمد خاتمی، دبیر شورای امنیت ملی ایران بود، در بخشی از سخنان خود گفت: "جامعه ما نباید جامعه‌ای شود که هرکس به خود اجازه دهد هر سخنی را بگوید و حتی نسبت به بیت امام و یادگاران امام سخن ناروا بگوید".

حملات علیه اعضای خانواده آیت الله خمینی حدود دو سال پیش و پس از آن آغاز شد که حسن خمینی به موضعگیری فرمانده سپاه پاسداران به نفع نامزدهای جناح اصولگرا در انتخابات مجلس اعتراض کرد.

این حملات در ماه های اخیر و پس ار انتخابات جنجال برانگیز خرداد، به طرزی بی سابقه شدت گرفته است.

بسیاری از مقامات نظامی و حکومتی ایران از نزدیکی مواضع حسن خمینی و اعضای موسسه تحت ریاست او با مخالفان دولت ایران خشمگین هستند.

Image caption یاسر خمینی، نوه آیت الله خمینی پس از به مرخصی آمدن مصطفی تاجزاده به دیدار او رفت

به عنوان نمونه، نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه در نامه که اخیرا به یکی از مسئولان موسسه نشر آثار آیت الله خمینی نوشته بود، از "سکوت" نوه آیت الله خمینی در جریان اعتراضات انتخاباتی، عدم حضور او در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و دلجویی او از علیرضا بهشتی (فرزند آیت الله محمد بهشتی و مشاور میرحسین موسوی) پس از آزادی از زندان انتقاد کرده بود.

از سوی دیگر، بسیاری از کسانی که خود را نزدیکترین یاران بنیانگذار جمهوری اسلامی در ایران می دانند، نسبت به روند فاصله گرفتن حکومت از آرمان های او هشدار می دهند.

دیدار یاسر خمینی با مصطفی تاجزاده

همزمان با سخنان حسن روحانی درباره خانواده آیت الله خمینی، روز گذشته (پنجشنبه ۲۰ اسفند) یاسر خمینی، نوه آیت الله خمینی، به دیدار مصطفی تاجزاده رفت.

آقای تاجزاده که در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی، معاون سیاسی وزارت کشور بود، چهارشنبه شب (۱۹ اسفند) پس از نزدیک به ۹ ماه تحمل حبس و بدون سپردن وثیقه تا پایان تعطیلات نوروز به مرخصی آمده است.

مطالب مرتبط