ابطال گواهینامه یک زن ایرانی به خاطر رانندگی با سرعت ۲۷۰ کیلومتر

تصویری از ترافیک تهران
Image caption در روزهای آخر اسفند، خیابان های تهران شاهد حجم بالای ترافیک است

رئیس پلیس راه تهران گفت که گواهینامه یک زن به خاطر رانندگی در اتوبان های شهر تهران با سرعت بیش از ۲۷۰ کیلومتر در ساعت ، باطل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ هادی هاشمی، رئیس پلیس راه تهران، دوشنبه ۲۴ اسفند (۱۵ مارس) گفت که با وجود این که رانندگان زن نسبت به مردان ۸۰ درصد بیشتر به مقررات راهنمایی و رانندگی توجه می کنند، اما اخیرا پلیس راهور تهران ناچار شده تا گواهینامه یک زن را به خاطر رانندگی با سرعت ۲۷۰ کیلومتر در بزرگراه نیایش تهران، باطل کند.

سرهنگ هاشمی همچنین از محرومیت دو هزار و ۵۰۰ راننده متخلف در تهران به خاطر تخلف از مقررات راهنمایی و رانندگی در سال ۸۸ خبر داد.

تاکسی و اتوبوس؛ وسائط اصلی جابجایی مسافران در تهران

همچنین رئیس پلیس راهور (راهنمایی و رانندگی) تهران گفت که در سال ۸۸ در تهران ۱۵ میلیون سفر درون شهری و ۲۰ میلیون جابجایی انجام شده که از این میان ۲۰ درصد سفرها توسط تاکسی و ۵۰ درصد توسط وسایل نقلیه عمومی صورت گرفته است.

به گفته آقای هاشمی، در همین مدت زمان، یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر با شبکه مترو تهران، چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از طریق اتوبوس و چهار میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر هم با تاکسی به مقصد خود سفر کرده اند.

پلیس راهنمایی و رانندگی و وزارت راه ایران در سال های اخیر برنامه های متعددی را برای کاهش تصادفات رانندگی به اجرا گذاشته اند.

میزان تلفات تصادفت رانندگی در ایران از ۲۷ هزار نفر در سال ۱۳۸۴ به۲۳ هزار نفر در سال ۱۳۸۷ رسیده است، اما آمار کشته ها همچنان بسیار بالاست.

بنابر گزارش پلیس راه، در سال گذشته خورشیدی ۲۳ هزار نفر در اثر تصادفات رانندگی جان باخته و ۲۸۰ هزار نفر مجروح شده اند.

سالانه حدود۸۰۰ هزار تصادف در ایران روی می دهد و ایران در ردیف اول حوادث مرگبار جاده ای جهان قرار دارد.

جاده های ایران هنوز ناامن است و خودروهای تولیدی از ایمنی کافی برخوردار نیستند و این مشکلات باعث شده تا آمار تصادفات در ایران همچنان بالا باشد.

برآورد خسارات تصادفات چندان آسان نیست اما برخی میزان آن را سالانه بیش از پنج هزار میلیارد تومان (بیش از ۵ میلیارد دلار) برآورد می کنند.