فاطمه کروبی: هزینه افشای کهریزک را می دهیم

حمله به منزل کروبی
Image caption دومین حمله در عرض دو هفته به منزل مسکونی خانواده کروبی

در پی تجمع خشونت آمیز عده ای از مخالفان اصلاح طلبان در مقابل منزل خانواده کروبی، فاطمه کروبی برخوردهایی از این قبیل را "هزینه افشای جنایات فراموش نشدنی در کهریزک و سایر بازداشتگاه ها" دانست.

خانم کروبی شب دوشنبه ۲۴ اسفند (۱۵ مارس) در مصاحبه با سحام نیوز، نزدیک به مهدی کروبی، به "عقلای جریان حاکم" توصیه کرد "اوضاع را از اینکه هست وخیم تر نکنند" و هشدار داد: "در صورت تداوم این امور جاهلانه، نکات گفتنی بیشماری برای محرمان اصلی انقلاب که مردم هستند خواهم داشت".

روز یکشنبه ۲۳ اسفند، عده ای ازمخالفان مهدی کروبی، با برگزاری تجمع در مقابل منزل مسکونی این رهبر مخالف دولت احمدی نژاد، اقدام به شعار نویسی بر دیوار خانه وی و پاشیدن رنگ به ساختمان چند طبقه آن کردند.

این اقدام، دو هفته پس از آن صورت می گرفت که عده ای از هواداران دولت، با برگزاری تجمعی مشابه در مقابل منزل خانواده کروبی، اقدام به پرتاب اشیایی مثل گوجه فرنگی و تخم مرغ به ساختمان مسکونی آنها کرده و خواستار مجازات مهدی کروبی شده بودند.

"نیروی انتظامی تماشاچی بود"

فاطمه کروبی در مصاحبه جدید خود با سحام نیوز، تعداد مهاجمان به منزل خود را حدود ۵۰ نفر توصیف کرد و گفت که مهاجمان "ضمن ایجاد رعب و وحشت برای همسایگان علیه آقای کروبی، موسوی و خاتمی و در حمایت از رهبری و آقای احمدی نژاد سردادند و سپس اقدام به تخریب و سرقت از ساختمان کردند."

وی مهاجمان را تحت حمایت "نیروهای امنیتی و انتظامی" دانست و افزود که نیروی انتظامی در صحنه حضور داشته است، اما "با صحبتی که سرکرده اوباش با وی می کند این نیرو صحنه را ترک و به عنوان تماشاچی نظاره گر وحشی گری آنان می شود."

وی اظهار داشت : "دو هفته پیش نیز عده ای در پوشش ماموران امنیتی و به طور غیرقانونی با ارعاب نگهبان وارد منزل شدند که خدا عالم است چه منظوری داشتند و برای نصب چه ادواتی. البته این موضوع را طی نامه ای به اطلاع وزیر اطلاعات رساندم که منتظر پاسخ مناسب می باشم و در صورت عدم پاسخگویی، نامه را برای اطلاع عموم منتشر خواهم کرد".

Image caption تجمع کنندگان در مقابل منزل کروبی، عکس هایی از رهبر ایران را در دست داشتند

مهدی کروبی در بهمن و دی امسال هم به ترتیب در تهران و قزوین مورد حمله فیزیکی طرفداران دولت قرار گرفته بود.

در پی حمله بهمن ماه، حسین کروبی گفت که مهاجمان در حمله به پدرش از گاز اشک‌آور، باتوم و گلوله‌های رنگی استفاده کرده‌ و به بازداشت برادرش علی پرداخته اند.

به گزارش منابع خبری نزدیک به اصلاح طلبان، مهاجمان در جریان حمله دی ماه نیز به خودروی حامل مهدی کروبی حمله و شیشه های آن را خرد کردند.

مطالب مرتبط