خبرهای ورزشی - دوشنبه 24 اسفند

لیگ برتر ایران

در آخرین روز هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال تهران با تک گل فرهاد مجیدی پاس همدان را در ورزشگاه آزادی شکست داد و در رده چهارم به یک امتیازی پرسپولیس و 4 امتیازی ذوب آهن رسید.

مس کرمان هم با 4 گل فولاد خوزستان را در اهواز پشت سر گذاشت.

در پایان این هفته، سپاهان با 59 امتیاز همچنان صدرنشین است و ذوب آهن (53)، پرسپولیس (50)، استقلال (49) و استیل آذین (45) در رده های دوم تا پنجم ایستاده اند.

ابومسلم مشهد و استقلال اهواز هم در انتهای جدول در خطر سقوط قرار دارند.

لیگ قهرمانان اروپا

دور برگشت رقابت های لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه پیگیری می شود و در حساس ترین مسابقه، تیم چلسی در ورزشگاه استمفورد بریج شهر لندن میزبان اینتر میلان است.

بازگشت ژوزه مورینیو، سرمربی اینتر به ورزشگاه استمفورد بریج اتفاق ویژه این دیدار است. مورینیو از سال 2004 تا 2007 سرمربی چلسی بود و دو فصل پیاپی با این تیم قهرمان لیگ برتر انگلستان شد. او برای اولین بار از زمان جدایی اش در استمفورد بریج مقابل تیم سابق خود قرار می گیرد و انتظار دارد با استقبال گرم تماشاگران چلسی روبرو شود.

مسابقه رفت دو تیم با برتری 2 بر 1 اینتر به پایان رسید.

در دیگر بازی امشب، سویای اسپانیا مهمان زسکا مسکو است. دو تیم در بازی رفت به تساوی 1-1 رسیدند.

لیگ برتر انگلستان

در تنها دیدار دوشنبه شب لیگ برتر انگلستان، لیورپول در خانه 4 بر 1 پورتسموث را در هم کوبید و در جمع مدعیان رتبه چهارم و حضور در جام قهرمانان اروپا باقی ماند.

سه گل لیورپول در نیمه اول مسابقه و به فاصله 6 دقیقه در دقایق 26، 28 و 32 توسط تورس، بابل و آکوئیلانی بدست آمد و چهارمین گل را هم تورس در دقیقه 77 زد.

تک گل پورتسموث را بلهاج در دقیقه 88 زد.

لیورپول با این پیروزی با 51 امتیاز از 30 مسابقه در رده پنجم قرار گرفت. تاتنهام با 52 امتیاز و یک بازی کمتر بالاتر از لیورپول مکان چهارم را دارد و تیم های منچستر سیتی با 50 امتیاز و دو بازی کمتر و استون ویلا با 46 امتیاز و سه بازی کمتر، ششم و هفتم هستند.

جراحی بکام موفقیت آمیز بود

پزشک جراح دیوید بکام عمل جراحی تاندون پای او را موفقیت آمیز اعلام کرد و توضیح داد که این جراحی 50 دقیقه طول کشیده و حال عمومی بکام خوب است، اما به دلیل شدت جراحت ممکن است تا 6 ماه از میادین مسابقه دور باشد.

به این ترتیب این هافبک 34 ساله، تیم ملی انگلستان را در جام جهانی آفریقای جنوبی همراهی نخواهد کرد.

بکام در بازی یکشنبه شب میلان مقابل کیه وو، تاندون پای چپش پاره شد و روز دوشنبه برای جراحی تخصصی به فنلاند رفت.

مطالب مرتبط