فائزه هاشمی: منتظر رسیدگی به شکایتمان از احمدی نژاد هستیم

فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی
Image caption فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی از حامیان میر حسین موسوی است

فائزه هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، می گوید که همچنان منتظر رسیدگی شکایت خود و دیگر فرزندان آقای هاشمی از محمود احمدی نژاد است.

روزنامه تازه رفع توقیف شده بهار، روز پنجشنبه ۲۷ اسفند (۱۸ مارس) با انتشار متن گفت و گو فائزه هاشمی با این روزنامه و به نقل از او نوشت: "ما فرزندان آقای هاشمی از آقای احمدی نژاد (رئیس جمهوری ایران) شکایت کرده ایم که این شکایت اعلام وصول شده اما تاکنون نتیجه ای نداشته است".

خانم هاشمی همچنین گفته که به خاطر "نشر اکاذیب" از روزنامه ایران و خبرگزاری فارس که هر دو از حامیان دولت آقای احمدی نژاد هستند، شکایت کرده است.

خانم هاشمی در گفت و گوی مفصل خود با روزنامه بهار، به سوالات مختلفی از جمله دارایی های شخصی خانواده هاشمی، و شایعه اقامت دائمی خود در بریتانیا و کانادا پاسخ داده و همچنین دیدگاه های سیاسی خود را در مورد حوادث پس از انتخابات خرداد،اعلام کرده است.

اسب های رام نشدنی

فائزه هاشمی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت که اخبار مربوط به دارایی های "کلان" خانواده هاشمی "شایعه ای" است که مخالفان او و پدرش نتوانسته اند آن را ثابت کنند.

او می گوید: "دارایی های عجیب و غریب که به خانواده هاشمی نسبت می دهند مانند رستوران رنجیره ای، برج های سر بفلک کشیده، مرکز خرید در شهرک غرب تهران، کاخ لندن، آزاد راهی در کانادا، ویلاهای شمال، اسب های گران قیمت و خیلی چیزهای دیگر، همگی دروغ است."

خانم هاشمی خطاب به کسانی که او "شایعه پرداز" می نامد، می گوید : "افکار عمومی را مسموم کردید، پس چرا ثابت نکردید؟ این است عدل اسلامی؟"

فائزه هاشمی، مدیر مسئول روزنامه توقیف شده زن، درباره حوادث پس از انتخابات جنجال برانگیز خرداد می گوید که "هنوز هم دیر نشده" و معتقد است که راه حل های پیشنهادی پدرش می تواند "راهگشا" باشد.

خانم هاشمی درباره عملکرد دولت دهم گفت: "پیشنهاد می کنم یک ارزیابی از وضعیت جاری به خصوص در پنج سال گذشته داشته باشند، جدا از تنش های انتخاباتی از نظر اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، صنعتی، کشاورزی، سیاست خارجی و... چه شرایطی داریم. دستکاری آمارها، قانون گریزی ها، خروج از برنامه و بی برنامگی ها، افزایش آمار فقر طبق آمار رسمی، عدم استفاده از نظرات کارشناسی، نادیده گرفتن مراجع و علما... آن وقت اعتراضات مردم و آسیب ها و اثرات آن در سطح داخلی و بین المللی را نیز به آن اضافه و سپس بررسی عمیقی کنیم که این همه هزینه برای چه؟"

فائزه هاشمی در حین مبارزات انتخاباتی اخیر از میرحسین موسوی حمایت می کرد و در چند تجمع به نفع آقای موسوی سخن گفت.

رسانه های حامی دولت، پس از انتخابات خرداد گذشته، بخشی از حملات خود به جناح رقیب (اصلاح طلب) را متوجه فرزندان آقای هاشمی رفسنجانی کردند.

این حملات پس از آن که محمود احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی خود با میرحسین موسوی از فرزندان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نام برد، شدت گرفت تا آنجا که هفته گذشته (۱۹ اسفند) یک مقام قضایی از تشکیل پرونده برای فائزه و مهدی هاشمی خبر داد.

مطالب مرتبط