ابراز نگرانی خانواده محمد نوری زاد از سلامت او

محمد نوری زاد
Image caption محمد نوری زاد که در سال های گذشته مواضعی نزدیک به اصولگرایان داشت پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران از حکومت این کشور به شدت انتقاد کرد

همسر محمد نوری زاد، نویسنده و فیلمساز ایرانی که از سه ماه پیش و درپی نگارش نامه ای انتقاد آمیز به رهبر ایران در بازداشت به سر می برد، از نامشخص بودن وضعیت سلامت او ابراز نگرانی کرد.

فاطمه ملکی، همسر محمد نوری زاد، روز پنجشنبه ۲۷ اسفند (۱۸ مارس) در گفت و گو با سایت اینترنتی جنبش راه سبز (جرس) از اینکه با گذشت سه ماه از بازداشت همسرش، هیچگونه تماس تلفنی یا ملاقات حضوری با او نداشته ابراز نگرانی کرد و این بی خبری را "کاملا مشکوک" خواند.

خانم ملکی گفت که امروز (پنجشنبه) هم برای ملاقات مراجعه کرده است اما به او اعلام کرده اند که همسرش ممنوع الملاقات است.

بنا به اظهارات خانم ملکی، حتی وکیل شوهرش هم که برای پیگیری پرونده او و وضعیت اش به مراجع قضایی مراجعه کرده متوجه شده است که نه پرونده ای برای آقای نوری زاد تشکیل شده و نه چیزی به مراجع قضایی ارجاع شده است.

او گفت که دلیل این امر را عدم همکاری محمد نوری زاد با بازجویان و در نتیجه عدم ارسال هر گونه گزارشی در این زمینه اعلام کرده اند.

محمد نوری زاد، نویسنده و فیلمساز ایرانی ۲۹ آذر به اتهام توهین به "مسئولین و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی" بازداشت شد.

محمد نوری زاد یک روز پیش از بازداشت در وبلاگ خود نوشت که کسی از پلیس امنیت با او تماس گرفته و او را فراخوانده است، اما وقتی آقای نوری زاد از او دلیل این احضار را می پرسد، پاسخ می شنود: "به جرم توهین به رئیس قوه قضائیه".

آقای نوری زاد در پی اظهارات صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه که به مخالفان دولت هشدار داده بود که دستگاه قضایی به اندازه کافی از آنها پرونده دارد، نوشته ای در وبلاگ خود با عنوان "سقوط قاضی القضات شهر" در انتقاد از گفته های آقای لاریجانی منتشر کرد.

محمد نوری زاد که پیشتر از نویسندگان روزنامه کیهان بود و موضعی نزدیک به اصولگرایان داشت، در روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران به نقد اصولگرایان پرداخت.

نوشته های او در ماه های اخیر با انتقاد شدید روزنامه نگاران اصولگرا از جمله همکاران سابقش در روزنامه کیهان رو به رو بود.

او حتی در وبلاگ خود آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی را خطاب قرار داد و از او خواست محمود احمدی نژاد را یا کنار بگذارد و یا "محدودش" کند و برای وقایع پیش آمده پس از انتخابات از مردم "دلجویی" کند.

فاطمه ملکی پس از یکماه بی اطلاعی از وضع شوهرش با انتشار نامه ای سرگشاده از ملاقاتش با دادستان تهران خبر داد.

او در این نامه نوشت که دادستان تهران در ملاقات ۲۳ دی ماه به او گفته جرم همسرش "بسیار بسیار سنگین" است و در مقابل درخواست ملاقات و پیگیری پرونده او گفته است "تا زمانیکه افکار ایشان مهار نشود به هیچ یک از این خواسته ها پاسخ داده نخواهد شد."

مطالب مرتبط