نوروز ۸۹ با بی بی سی فارسی

برنامه های نوروزی تلویزیون فارسی بی بی سی در روز شنبه ۲۹ اسفند، یک ساعت زودتر از همیشه (ساعت ۱۲:۳۰ به وقت لندن، ۴ عصر به وقت تهران) آغاز می شود و ویژه برنامه های "کوک" با حضور مرتضی، "امروزی ها" در مورد اهمیت تاریخی و سیاسی نوروز و "از نزدیک" با حضور دریا دادور بخشی از آن خواهد بود.

برنامه زنده ویژه تحویل سال از ساعت ۳ بعدازظهر به وقت لندن یا ۶ و نیم عصر به وقت تهران آغاز می شود.

ابی با پیامی نوروزی، گروه آبجیز از سوئد، گروه کیوسک از آمریکا، آریس پرویز از آلمان، دریا دادور، خواننده اپرا از فرانسه و گوگوش با مصاحبه ای اختصاصی با بی بی سی مهمان های مخصوص این برنامه هستند.

ما لحظه تحویل سال ۱۳۸۹ (۵ و ۳۲ دقیقه و ۱۳ ثانیه به وقت لندن) را با اجرای زنده ساز و دهل جشن می گیریم.

اجرای قطعات طنز از هادی خرسندی و شاهپرک خرسندی، گفت و گوی زنده با امید جلیلی (کمدین ایرانی در بریتانیا) و مسابقه "هفت خان" از جمله برنامه های نوروزی بی بی سی فارسی هستند. این مسابقه که بهزاد به روش معرکه گیری و نقالی آن را برای حاضران در برنامه اجرا می کند، شامل اطلاعات کمیاب از مراسم نوروز در نقاط مختلف جهان از جمله آفریقاست.

نتایج نظرسنجی بی بی سی در مورد "بزرگان ایران زمین" هم که مخاطبان بی بی سی و کارشناسان آنها را انتخاب کرده اند در این برنامه اعلام می شود.

گزارش هایی از نوروز در منطقه سغد تاجیکستان، حاجی فیروز در دنیای امروز، پخش زنده از هفت سین و مراسم تحویل سال در بیت المقدس و همچنین ارتباط مستقیم با لس آنجلس و کابل هم بخش هایی از این برنامه خواهد بود.

سیاوش اردلان در این برنامه مروری طنزآمیز به رویدادهای سال گذشته خواهد داشت.

اجرای برنامه نوروزی بی بی سی فارسی را پونه قدوسی، سیاوش اردلان و بهزاد بلور به عهده دارند.