اورژانس اجتماعی برای شهرهای با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت

نشان گرافیکی دو معلول زن و مرد که بر روی ویلچر نشسته و همدیگر را در آغوش گرفته اند
Image caption محدودیت های تردد شهری برای افرادی که از توان جسمی-حرکتی کمتری برخوردارند، موجب می شود تا آنها حضور اجتماعی خود را کاهش دهند.

رئیس سازمان بهزیستی ایران از راه اندازی اورژانس اجتماعی در شهرهای با جمعیت بیش از ۵۰ هزار نفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالحسن فقیه، رئیس سازمان بهزیستی ایران، روز چهارشنبه ۴ فروردین (۲۴ مارس) با اعلام این خبر گفت که هم اکنون در مراکز استان ها و شهر های بزرگ ایران اورژانس اجتماعی فعال است و تا پایان سال ۸۹ در شهرهایی که جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر دارند هم اورژانس اجتماعی راه اندازی خواهد شد.

برنامه اورژانس اجتماعی به مجموعه خدماتی اطلاق می شود که در آن سازمان های مددکاری و بهزیستی با "مداخله در بحران" های فردی، خانوادگی و اجتماعی تلاش می کنند تا به مددجویان یاری رسانده و یا آنها را در مواجهه با مشکلاتشان توانمند سازند.

راه اندازی خطوط مشاوره و اورژانس اجتماعی، خدمات تردد شهری و توانمند سازی برای کسانی که در رفتارهای جسمی - حرکتی کم توانند، ارایه خدمات مددکاری اجتماعی در هنگام بحران های فردی نظیر خودکشی، خشونت خانوادگی و خدمات کاریابی برای جوانان و زنان، از جمله برنامه های اورژانس های اجتماعی در کشورهایی است که این خدمات را ارایه می کنند.

در ایران تلفن یک، دو، سه (۱۲۳)، خدمات سیار اورژانس اجتماعی، مرکز مداخله در بحران و پایگاه های خدمات اجتماعی، از برنامه های سازمان بهزیستی این کشور است که آنها را در قالب اورژانس اجتماعی ارایه می کند.

قابل استفاده نبودن اکثر پیاده رو های شهری برای تردد معلولان، عدم نصب علائم صوتی هشدار دهنده بر روی چراغ های عابر پیاده برای کسانی که مشکلات بینایی دارند، فقدان سیستم های هیدرولیکی جابجایی ویلچر بر روی اتوبوس های درون شهری و نبود فضای اختصاصی در وسایل نقلیه عمومی برای مسافرانی که با ویلچر یا کالسکه سفر می کنند، از مشکلات عمده خدمات شهری در ایران است.

محدودیت های تردد شهری برای افرادی که از توان جسمی-حرکتی کمتری برخوردارند، موجب می شود تا آنها حضور اجتماعی خود را کاهش دهند.

بنابر اظهار رئیس سازمان بهزیستی ایران، این سازمان در نظر دارد تا در سال ۸۹ خودروهای مناسب سازی شده برای معلولان را بدون پرداخت تعرفه های گمرکی وارد کند.

در اکثر کشورهای جهان، نزدیک ترین محل پارک خودرو به مراکز خرید یا خدماتی، متعلق به خودروهایی است که صاحبان آنها مشکلات جسمی - حرکتی دارند و یا برچسب های مخصوص سالمندان را به همراه دارند.