پلیس ایران: سارقان مسلح طلا فروشی ها بازداشت شدند

سرقت از طلا فروشی
Image caption صحنه ای از فیلم سرقت مسلحانه از مغازه طلافروشی در فردیس کرج که به نظر می رسد به وسیله دوربین مداربسته داخل مغازه گرفته شده است

پلیس ایران از دستگیری اعضای باندی که از طلا فروشی های این کشور به طور مسلحانه سرقت می کردند، خبر داد.

سرتیپ احمدرضا رادان، جانشین فرمانده پلیس ایران روز چهارشنبه ۱۱ فروردین (۳۱ مارس) اعلام کرد که اعضای این باند در شمال ایران دستگیر شده اند.

آقای رادان گفت که این گروه هفت فقره سرقت مسلحانه در استان های خوزستان، لرستان، اصفهان و تهران انجام داده اند و سرقت مسلحانه از طلافروشی در فردیس کرج کار این گروه بوده است.

اواسط اسفند ماه گذشته شش سارق نقابدار وارد یک مغازه طلا فروشی در پاساژی در فردیس کرج شدند و پس از تهدید مسلحانه صاحب مغازه، طلاهای موجود در مغازه را به سرقت می برند.

فیلمی از این سرقت مسلحانه که پلیس ایران آن را "بی سابقه" توصیف کرده است، در اینترنت منتشر شد.

پایگاه خبری پلیس ایران به نقل از فردی که او را سردسته این گروه نامیده است، خطاب به افرادی که فیلم این سرقت مسلحانه را دیده اند نوشت: "تصور نکنید که ما یک کار حرفه ای انجام داده ایم و توانستیم ظرف سه دقیقه یک طلا فروشی را خالی کنیم و ۱۶ کیلو طلا را به سرقت ببریم."

او با اشاره به اینکه سایه پلیس را بر سرخود احساس می کرده اند گفته است: "این بار بار آخر بود و قصد داشتیم بعد از فروش طلا های طلا فروشی فردیس کرج، از کشور خارج شویم."

اسفند ماه گذشته چندین مورد سرقت مسلحانه در ایران اتفاق افتاد که درجریان سرقت از یک طلافروشی در بازار شهر زنجان، یکی از کسبه کشته و دو تن از ماموران پلیس مجروح شدند.

در پی این حادثه بازاریان زنجان در اعتراض به آنچه که ناامنی نامیدند بازار این شهر را به مدت یک روز تعطیل کردند.

همچنین در آخرین روزهای سال گذشته خورشیدی، افراد مسلح به شعبه خیابان شهرآرا بانک صادرات در تهران وارد شدند و با تیراندازی هوایی و تهدید کارکنان این بانک، ۲۰ میلیون تومان سرقت کردند.

بر اساس قوانین ایران، مجازات سرقت مسلحانه می تواند حکم اعدام باشد.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست