به روز شده:  12:13 گرينويچ - شنبه 03 آوريل 2010 - 14 فروردین 1389

رضا کرم رضایی درگذشت

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

رضا کرم‌ رضایی، بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینمای ایران، در سن ۷۳ سالگی بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت.

افسانه کرم رضایی، فرزند آقای کرم رضایی، به خبرگزاری ایلنا گفت که پدر وی به دلیل عفونت ریه ۲۵ روز در بیمارستان مهر تهران بستری بوده و صبح روز ۱۴ فروردین (۳ آوریل) درگذشته است.

رضا کرم‌رضایی متولد ۱۳۱۶ در سنقرآباد کرمانشاه بود و حدود نیم قرن سابقه فعالیت در زمینه هنرهای نمایشی داشت.

وی در سال ۱۳۳۸ از هنرستان هنرپیشگی تهران و در سال ۱۳۴۶ از انستیتو فیلم و تلویزیون و تئاتر دانشگاه مونیخ آلمان فارغ التحصیل شد.

از عمده نمایش‌ها و فیلم‌های رضا کرم‌رضایی می‌توان از: مهمان، همکلاس، رابطه جوانی، بازرس، تجاوزگران، فیزیکدانان، کلبه والدین، مستأجر جدید، مسافر ری، بنگاه تئاترال، اسکوربال، فصل پنجم، آقای شانس، دیوانه‌وار، در کمال خونسردی‌، نیش، رابطه پنهان، نرگس، اعدامی، خواستگار و در شهر خبری نیست نام برد.

وی علاوه بر بازی در فیلم ها و نمایشنامه های متعدد، نویسندگی و کارگردانی تئاتر، ترجمه ادبیات نمایشی و سال ها تدریس هنرهای نمایشی را در سابقه خود داشت.

خبرگزاری مهر نوشته است که پیکر آقای کرم رضایی روز سه شنبه ساعت ۹ صبح و از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان در بهشت زهرای تهران تشییع خواهد شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.