رنگ پاشی به آرامگاه پدر محمد خاتمی در یزد

آیت الله روح الله خاتمی
Image caption آیت الله روح الله خاتمی در کنار آیت الله حسینعلی منتظری، مرجع تقلید و آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران

گزارش ها از پاشیدن رنگ به مزار آیت الله روح الله خاتمی، پدر محمد خاتمی، حکایت دارد و همزمان یک مظنون در این رابطه دستگیر شده است.

پارلمان نیوز، پایگاه اطلاع رسانی فراکسیون خط امام مجلس، دوشنبه ۱۶ فروردین (پنجم آوریل) با اعلام این خبر از تحصن همسر آیت الله خاتمی در محل آرامگاه او خبر داد و نوشت که مادر رئیس جمهور سابق ایران با "اهانت آمیز" خواندن این اقدام خواستار شناسایی و برخورد با عاملان "ناشناس" این رویداد شده است.

همزمان نمایندگان شهر یزد در مجلس خواهان رسیدگی به این موضوع شده اند و به گزارش خبرگزاری مهر، شورای تأمین شهرستان یزد در حال بررسی موضوع است.

بنا بر این گزارش ها، افراد ناشناس یکشنبه شب در اقدامی که "اهانت آمیر" توصیف شده بر روی تصویر و مقبره آیت الله خاتمی رنگ پاشیده اند.

آیت الله روح الله خاتمی، پس از انقلاب با حکم آیت الله خمینی امام جمعه یزد و نماینده او در استان یزد بود

پسر او، محمد خاتمی، از چهره های سرشناس اصلاح طلب و مخالف دولت است که در حد فاصل سالهای ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ دو دوره رئیس جمهور ایران بود.

فرزند دیگر او، محمد رضا خاتمی، در سالهای گذشته نایب مجلس ششم و دبیرکل جبهه مشارکت ایران اسلامی بود.

دستگیری یک مظنون

تنها با گذشت چند ساعت از انتشار خبر این رویداد، فرماندار شهر اردکان با تأیید این خبر از دستگیری یک نفر در این رابطه خبر داد.

احمد کمالی، فرماندار اردکان، امروز (دوشنبه ۱۶ فروردین) به خبرگزاری ایسنا گفت که با توجه به مورد احترام بودن آیت الله خاتمی در سطح استان یزد، استانداری و فرمانداری یزد ضمن محکوم کردن این اقدام در پی برخورد با عاملان آن هستند.

آقای کمالی از دستگیری یک نفر مظنون در این رابطه خبر داده اما گفته است که فرد دستگیر شده هنوز "اعترافی نکرده" است.

مطالب مرتبط