فیض الله عرب سرخی از زندان مرخصی گرفت

فیض الله عرب سرخی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و از دستگیر شدگان پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران، روز دوشنبه 16 فروردین به قید وثیقه برای پنج روز از زندان مرخص شده است.

آقای عرب سرخی در تیرماه سال گذشته، همزمان با ناآرامی های پس از انتخابات در منزلش بازداشت شد و تمام این نه ماه را در زندان به سر برد.

او به اقدام علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام متهم است و در دادگاه بدوی به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است.

وکیل آقای عرب سرخی پس از اعلام رای دادگاه بدوی گفته بود که برای برگزاری دادگاه تجدید نظر تقاضا داده است و خواسته بود که موکلش تا زمان برگزاری دادگاه تجدید نظر به مرخصی رود.

پیشتر، دادگاه برای صدور مرخصی موقت آقای عرب سرخی از زندان، مبلغ یک میلیارد تومان قرار وثیقه تعیین کرده بود که وکیل او از قاضی پرونده خواست که میزان وثیقه را به خاطر "عدم استطاعت مالی" موکلش، تعدیل کند.

مشخص نیست که میزان وثیقه ای که برای مرخصی آقای عرب سرخی تودیع شده چقدر بوده است.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که از گروه های اصلاح طلب است، در جریان انتخابات ریاست جمهوری از نامزدی میر حسین موسوی حمایت کرد.

بهزاد نبوی، مصطفی تاج زاده، صادق نوروزی، محمد جواد امام، امیر حسین مهدوی و فیض الله عرب سرخی از اعضای شورای مرکزی این سازمان بودند که در پی اعلام نتیجه انتخابات بازداشت شدند و عده ای از آنان به زندان های بلند مدت محکوم شده اند.

مطالب مرتبط