رهبر ایران خواستار 'توافق' دو قوه شد

آیت الله خامنه ای، عکس از خبرگزاری فارس
Image caption از آغاز سال جدید، رهبر ایران دو بار مجلس و دولت را به همکاری در مورد هدفمند کردن یارانه ها فرا خوانده است

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، ابراز امیدواری کرده است که دولت و مجلس بتوانند در مورد قانون هدفمند کردن یارانه ها به توافق برسند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر آيت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران روز دوشنبه ۱۶ فروردین (پنجم آوریل) در ديدار با تعدادی از مسئولان کشور، از هر سه قوه خواست وحدت را در "تصمیم‌گیری‌های بزرگ" حفظ کنند و تذکر داد که "اختلاف ديدگاه ها نبايد باعث توقف حركت كشور و يا جدا شدن مسير حركت افراد شود".

رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در مشهد در اول فروردین هم، خواستار همکاری دو قوه شد و گفته بود که در بحث هدفمند کردن یارانه ها "از طرفی باید به دولت که بار اجرا بر دوش اوست، کمک شود" و از طرف دیگر "دولت هم باید آنچه را قانون شده است عمل کند".

دخالت رهبر در موضوع هدفمند کردن یارانه ها پس از آن صورت می گرفت که مجلس ایران با خواست رئیس جمهور برای پیش بینی۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت از محل حذف یارانه ها در سال ۱۳۸۹ مخالفت کرده و محمود احمدی نژاد خواستار مراجعه به آرای عمومی برای حل اختلاف میان دو قوه شده بود.

اظهارات امروز رهبر جمهوری اسلامی، در شرایطی منشر شده که همزمان، خبرگزاری ها از تشکیل کمیته ای ویژه متشکل از نمایندگان مجلس و دولت برای بررسی اختلافات دو قوه در مورد قانون هدفمند کردن یارانه ها خبر داده اند.

خبرگزاری فارس گزارش کرده که در جلسه امروز دیدار مقامات کشور با آیت الله خامنه ای، که با شروع روزهای کاری سال جدید انجام شده، دبيران مجمع تشخيص مصلحت نظام، اعضاي هيأت دولت، اعضای هيأت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، رؤساي كميسيون‌هاي مجلس، مسئولان عالي قضايي، دبير شوراي نگهبان و اعضای حقوقدان آن شورا حضو داشته اند.

در تصاویری که فارس و سایر خبرگزاری ها از دیدار امروز مسئولان حکومتی با آیت الله خامنه ای منتشر کرده اند، سران سه قوه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیده نمی شوند.

مطالب مرتبط