احمدی نژاد: ایران تنها شانس اوباما است

احمدی نژاد
Image caption احمدی نژاد: اوباما در فلسطین، عراق و افغانستان شانس موفقیت ندارد

محمود احمدی نژاد ایران را تنها گزینه برای موفقیت باراک اوباما دانسته است.

آقای احمدی همچنین از انتشار جزئیات نامه جدید خود به باراک اوباما خبر داد.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، در مصاحبه با شبکه اول تلویزیون این کشور گفت: "آقای اوباما یک شانس بیشتر ندارد. آن هم ایران است. این حرف احساسی نیست، علمی است. آقای اوباما که در فلسطین نمی تواند کاری کند، نمی گذارند کاری بکند. شانسی هم ندارد."

به گفته آقای احمدی نژاد، باراک اوباما در عراق نیز بخت موفقیت ندارد و اوضاع افغانستان نیز پیچیده است.

بر این اساس در صورتی که باراک اوباما به ایران احترام بگذارد و با این کشور همکاری کند، فرصت های زیادی برای او ایجاد خواهد شد.

آقای احمدی نژاد در حالی این سخنان را بیان کرده است که آمریکا در هفته های گذشته برای فعالیت خود برای تشدید تحریم های ایران به خاطر عدم توقف غنی سازی اورانیوم افزوده است.

بحث فعالیت های اتمی ایران یکی از موضوع های مطرح در دیدارهای آقای اوباما با بعضی از رهبران کشورهای شرکت کننده در اجلاس بین المللی امنیت هسته ای در واشنگتن بوده است.

همزمان، نمایندگان پنج عضو دائمی شورای امنیت و آلمان در حاشیه این اجلاس برای بررسی وضع ایران و اقدام احتمالی علیه این کشور یک دیدار غیررسمی داشته اند.

دیپلمات ها در واشنگتن می گویند آمریکا که در پی حمایت حداکثری اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از تحریم های جدید است، بیشتر نگران مخالفت ترکیه و برزیل با قطعنامه پیشنهادی است.

به گفته این افراد، چین دیگر نگرانی اصلی آمریکا نیست.

روسای جمهوری آمریکا و چین دوشنبه در واشنگتن درباره ایران گفتگو کردند. وزارت خارجه چین گفته است این کشور تحریم را بهترین گزینه در برابر ایران نمی داند ولی این کشور مانند گذشته از مذاکره در این باره خودداری نمی کند.

مطالب مرتبط