بازداشت سه نفر به اتهام حمله به زندان ایلام در ایران

بازداشت
Image caption مقامات ایرانی از بازداشت سه تن به اتهام منفجر کردن دیوار زندان مرکزی ایلام خبر دادند

وزارت اطلاعات ایران از بازداشت سه نفر به اتهام دست داشتن در انفجار دیوار زندان مرکزی ایلام که منجر به فرار تعدادی زندانی شده بود، خبر داد.

وزارت اطلاعات ایران روز چهارشنبه ۲۵ فروردین (۱۴ آوریل) اعلام کرد که ماموران این وزارتخانه با همکاری پلیس این کشور "سه تن از عوامل اصلی انفجار دیوار زندان مرکزی شهرستان ایلام را دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده اند."

همچنین اعلام شد که یکی از زندانیان فراری که به اتهام قتل در زندان به سر می برده، در یکی از روستا های اطراف ایلام شناسایی و بازداشت شده است.

صبح روز دوشنبه ۲۱ فروردین (۱۰ آوریل) بر اثر انفجاری، قسمتی از دیوار زندان مرکزی شهرستان ایلام در غرب ایران خراب شد و تعدادی از زندانیان از این زندان فرار کردند.

مقامات ایران ساعاتی پس از انتشار خبر این حادثه، تایید کردند که بر اثر این انفجار، بخشی از دیوار سالن ملاقات زندان مرکزی ایلام خراب شده و تعدادی از خانواده های زندانیان که برای ملاقات آمده بودند زخمی شدند و سه تن از زندانیان فرار کردند.

نوراله ارجمندی فرماندار ایلام به خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا، گفته بود که "افرادی با استفاده از دو دستگاه خودروی سمند و پراید و شلیک یک گلوله آر پی جی به دیوار زندان باعث به بار آوردن خساراتی به واحدهای مسکونی اطراف و دیوار زندان شدند."

همچنین کورش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به خبرگزاری فارس گفته بود که ۱۴ نفر در اثر این انفجار مجروح شده اند که تعدادی از آنها سرپایی مداوا شدند.

مطالب مرتبط