حمایت وزیر رفاه ایران از سخنان احمدی نژاد درباره افزایش جمعیت

صادق محصولی
Image caption صادق محصولی گفت مهدکودکها باید بچه ها را طوری تربیت کنند که در 13 سالگی تبدیل به شهید فهمیده شوند

وزیر رفاه ایران از سخنان محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران درباره افزایش جمعیت این کشور حمایت کرد.

صادق محصولی در مورد سخنان اخیر آقای احمدی نژاد مبنی بر اینکه "دو فرزند برای یک خانواده کافی نیست و روزی آنها را خدا می رساند" گفت صحبت های رییس جمهوری در این باره درست است و کشور قابلیت پاسخگویی به جمعیت بیشتراز دو فرزند در هر خانواده را دارد.

آقای محصولی به نامگذاری سال جدید از سوی آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران اشاره کرد و گفت "با شعار همت و کار مضاعف می توان امکانات و منابع بالقوه کشور را بالفعل کرد".

"مشکل بودجه طرح آتیه فرزندان حل شده است"

وزیر رفاه ایران همچنین گفت: برنامه تنظیم خانواده قرار نیست تا ابد ادامه پیدا کند و باید مورد بازنگری قرار بگیرد.

صادق محصولی ضمن انتقاد از واکنش رسانه ها به سخنان محمود احمدی نژاد گفت "برخی رسانه ها با اطلاعات نا کافی اظهار نظر هایی را درباره طرح آتیه فرزندان مطرح می کنند که کار مفید برای مردم را خدشه دار می کند".

به گفته او تنها ایراد وارد به این طرح بحث بودجه آن بوده که حل شده و رقم خوبی به این منظور در بودجه امسال پیش بینی شده است.

آقای محصولی افزود، نمایندگان مجلس ردیفی را در بودجه لحاظ کرده اند که بر اساس آن سه درصد از کل بودجه صرف امور حمایتی می شود.

مهدکودک ها "شهید فهمیده" تربیت کنند

وزیر رفاه درهمایش سراسری مدیران سازمان بهزیستی ضمن اینکه از تصویب نهایی تعرفه های درمان بخش دولتی سال 89 در هفته آینده خبر داد مهد کودک ها را مکلف کرد که به گونه ای کار کنند که "کودکانی تربیت کنند که در 13 سالگی یک شهید فهمیده باشند".

محمد حسین فهمیده در سن 12 سالگی در سال 1358 در جریان جنگ ایران و عراق به جبهه نبرد رفت و با بستن نارنجک به خود، خودش را در منطقه خرمشهرزیر تانک عراقی ها انداخت و کشته شد.

آیت الله خمینی، رهبر وقت جمهوری اسلامی درباره او گفته بود: "رهبر ما آن طفل 12 ساله ایست که خودش را زیر تانک دشمن انداخت".

آقای محصولی در ادامه گفت اگر مهد کودک ها ضوابط اسلامی را رعایت نکنند با آنها برخورد جدی می شود.

"دعا؛ بهترین نسخه دفع بلا"

صادق محصولی همچنین درباره سخنان اخیر محمود احمدی نژاد درباره زلزله تهران و لزوم تمرکز زدایی از پایتخت گفت ما که نمی توانیم دستگاهی اختراع کنیم که جلوی زلزله را بگیرد اما در عوض خداوند این دستگاه را اختراع کرده .

به گفته آقای محصولی این دستگاه جلوگیری از گناهان، دعا، استغفار و صدقه دادن است و این فرمول بهترین نسخه برای دفع بلا محسوب می شود.

مطالب مرتبط