محکومیت تاجزاده، میردامادی و سلیمانی به شش سال زندان

میردامادی، سلیمانی، تاجزاده
Image caption محسن میردامادی، داود سلیمانی و مصطفی تاجزاده در اولین روزهای بعد از انتخابات بازداشت شدند

محسن میردامادی، مصطفی تاج زاده و داود سلیمانی، از اعضای بلندپایه جبهه مشارکت و از بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ ایران، در دادگاه بدوی هر کدام به ۶ سال حبس تعزیری و ۱۰ سال محرومیت از فعالیت در احزاب و مطبوعات محکوم شدند.

در حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی که روز ۲۹ فروردین ۱۳۸۹ صادر شده، محسن میردامادی، دبیرکل جبهه مشارکت، مصطفی تاج زاده، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب، و داود سلیمانی، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، "به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام به استناد مواد ۶۱۰ و ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری و به استناد ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی به عنوان تتمیم حکم تعزیری به ۱۰ سال محرومیت از فعالیت در احزاب و مطبوعات" محکوم شده اند.

این احکام قابل اعتراض در دادگاه تجدیدنظر است.

محسن میردامادی، که سابقه ریاست کمیسیون امنیت ملی در مجلس ششم را نیز دارد، ابتدا روز ۲۳ خرداد (فردای انتخابات) بعد از جلسه شورای مرکزی جبهه مشارکت بازداشت شد، اما بعد از ۲۴ ساعت آزاد شد. او بار دیگر روز ۳۰ خرداد بازداشت شد و بعد از حدود نه ماه روز ۲۶ اسفند با سپردن وثیقه ۴۵۰ میلیون تومانی به مرخصی آمد.

مصطفی تاج زاده، معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اول محمد خاتمی، نیز روز ۲۳ خرداد بازداشت شد و روز ۱۹ اسفند بدون سپردن وثیقه به مرخصی آمد. آقای تاج زاده در روزهای اخیر به دلیل ناراحتی کمر و ستون فقرات در بیمارستان بستری شده است.

داود سلیمانی، نماینده پیشین مجلس روز ۲۴ خرداد بازداشت شد و بعد از بیش از ده ماه بازداشت هنوز به مرخصی نیامده است.

مطالب مرتبط