"بهار" برای بار سوم توقیف شد

بهار
Image caption روزنامه بهار یکی از چندین روزنامه ایست که در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد توقیف شد

روزنامه بهار که به تازگی انتشار خود را از سر گرفته بود امروز، دوشنبه ۳۰ فروردین ماه برای بار سوم توقیف شد.

دبیر هیات نظارت بر مطبوعات ایران اعلام کرد که امروز در جلسه هیات نظارت، "تخلفات" این روزنامه اصلاح طلب بررسی شده و بالاخره تصمیم گرفته شده، روزنامه بهار بدلیل آنچه "درج مطالب خلاف واقع، ایجاد شبهه در موضوعات اساسی چون انتخابات، زیرسئوال بردن ارکان نظام جمهوری اسلامی و همچنین افترا به نهادها و ارگان‌های رسمی"خوانده شده و "به سبب اصرار بر تداوم تخلفات"، توقیف شود.

این در حالیست که هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه روز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه نیز به روزنامه بهار به دلیل "پخش شایعات و مطالب خلاف واقع"، تذکر داده بود.

این روزنامه در سال ۷۹ برای اولین بار و در سال ۸۲ برای دومین بار توقیف شده بود.

سعیدپورعزیزی، مدیر مسئول روزنامه توقیف شده بهار، در گفتگو با ایلنا گفت که مواردی را که هیات نظارت بر مطبوعات برای توقیف روزنامه بهار به آنها استناد کرده قبول ندارد.

آقای پور عزیزی همچنین گفت که به دنبال رفع مشکل روزنامه از طریق مراجع قضایی و حقوقی است.

به گفته مدیر مسئول روزنامه توقیف شده بهار، این روزنامه در دور جدید انتشارش حدود ۵ تذکر گرفته وی افزود روزنامه بهار این تذکرات را به خاطر انتشار گزارشی درباره تغییر رنگ پرچم و انتشار سخنان کسانی مانند حسن روحانی و محمد خاتمی بوده دریافت کرده است.

انتشار دوباره بهار، روزنامه نزدیک به اصلاح طلبان، از روز دوشنبه، دوم دی سال ۱۳۸۸( ۲۳ دسامبر ) و پس از حدود ۲۸ ماه توقیف موقت، آغاز شده بود.

در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد فشار بر مطبوعات بیشتر شده و روزنامه های زیادی توقیف شده اند. فرهنگ آشتی، اعتماد، آرمان و یاس نو از جمله این روزنامه ها هستند.

مطالب مرتبط