ایران ستاره هتلها را پس می گیرد

نمایشگاه تجهیزات هتل داری
Image caption آقای اشکوری، در مقایسه با کشورهای ترکیه و امارات متحده عربی،کیفیت هتل های ایران را پایین تر دانست

سید رضا موسوی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ایران از تشکیل کمیسیون ویژه ای برای بررسی ستاره های هتل های این کشور خبر داد.

آقای موسوی، روز دوشنبه ۶ اردیبهشت (۲۶ آوریل) به خبرگزاری فارس گفت که درباره ستاره تمام هتل های ایران تجدید نظر خواهد شد و "در کمیسیون ویژه ای درباره آنها تصمیم گیری خواهد شد."

آقای موسوی گفت: "در حال حاضر هتل هایی در ایران به بهره برداری می رسند که ۴ یا ۵ ستاره هستند و هتلی هم که ۱۰ سال از زمان ساخت آن گذشته است، تحت عنوان ۴ یا ۵ ستاره است و این نقص درجه بندی هتل هاست."

روح الله یوسفی اشکوری، راهنمای جهانگردی و فعال در زمینه توریسم درباره ضرورتی که باعث شده سازمان میراث فرهنگی ایران چنین تصمیمی بگیرد، به بی بی سی فارسی گفت که بالا بردن سطح کیفیت هتل ها یکی از ضرورت های مهم برای پذیرایی از توریست های ورودی است.

آقای اشکوری همچنین به اعتراض مسافران ایرانی به کیفیت مراکز اقامتی و هتل ها ی داخلی ایران اشاره کرد و گفت که شاید این اعتراض ها باعث شده سازمان گردشگری ایران این ضرورت را احساس کند تا نظارت بیشتری به کیفیت هتل ها داشته باشد.

او گفت: "اگر هتل های کشورمان را با هتل های کشورهای همسایه مثل ترکیه و امارات متحده عربی مقایسه کنیم، واقعیت غیر قابل انکار این است که سطح استاندارد هتل ها و مراکز اقامتی در ایران بسیار پایین است."

آقای اشکوری بیشتر هتل های ایران را ساخته بیش از ۳۵ سال پیش دانست و "این هتل ها از امکانات و سیستم های جدید برخوردار نیستند."

او با اشاره به پائین بودن کیفیت هتل ها گفت که در سال های اخیر، هتل هایی که ۴ یا ۵ ستاره بوده اند، با وجودیکه به مرور زمان کیفیت خدماتشان تنزل یافته، اما در اثر بی توجهی همچنان با همان ستاره هایی که از قبل برایشان تعیین شده بود، شناخته می شوند."

تعداد گردشگران خارجی که طی سال های گذشته از ایران دیدن کرده اند به طور متوسط کمتر از یک میلیون نفر بوده است ولی ایران پیش بینی کرده در سال ۱۴۰۴ خورشیدی (۱۵ سال دیگر) تعداد گردشگران خارجی را به بیست میلیون نفر برساند.

اکثر هتل های ایران قدیمی است و در سال های گذشته سرمایه گذاری چندانی برای ساخت هتل های جدید و بازسازی هتل های قدیمی صورت نگرفته است.

بخش عمده ای از هتل های بزرگ در اختیار نهادهای عمومی نظیر بنیاد مستضعفان قرار دارد و بخش خصوصی نقش چندانی در صنعت هتلداری ایفا نمی کند.

برخی علت اصلی عدم استقبال بخش خصوصی از ساخت هتل را به نوعی بدبینی فرهنگی نسبت می دهند که از گذشته وجود داشته است اما محدود بودن فصل گردشگری، بازدهی پایین صنعت هتلداری و نبود مشتری دائمی علت اصلی عدم توجه سرمایه گذاران به این صنعت است.

مطالب مرتبط