نهاد ریاست جمهوری: حجاب یک امر شخصی است

حجاب
Image caption رییس مرکز حقوقی بین المللی ریاست جمهوری گفت که رعایت حجاب از سوی خانم های ایرانی در کشورهای خارجی به دولت ایران مربوط نیست

نهاد ریاست جمهوری ایران حجاب را یک "امر شخصی" خواند و اعلام کرد که رعایت حجاب از سوی خانم های ایرانی در کشورهای خارجی، به دولت ایران مربوط نیست و بستگی به قوانین کشور محل اقامتشان دارد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، مجید جعفر زاده، رییس مرکز حقوقی بین المللی نهاد ریاست جمهوری در این باره گفت: دیده اید که محمود احمدی نژاد با زنان بی حجاب دیدار می کند و مشکلی پیش نمی آید.

این در حالیست که در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی، دیدارهای وی با زنان بی حجاب در کشورهای خارجی همواره مورد انتقاد مخالفان دولت وی بود.

آقای جعفر زاده گفت: ما به ایرانیان خارج از کشور نمی گوییم حجابشان را رعایت کنند یا نه؛ به ما ربطی هم ندارد. آنها باید به قوانین کشوری که در آن زندگی می کنند احترام بگذارند و طبق آداب و رسوم آن کشور رفتار کنند.

اخیرا برخی صاحبنظران امور دینی در ایران با اعلام این نظر که بد حجابی زنان موجب بروز زلزله می شود واکنشهای فراوانی را در داخل و خارج از ایران ایجاد کردند.

حدود ۵ سال پیش آیت الله منتظری، از مراجع شیعه در فتوایی اعلام کرده بود که مسلمانان اروپا در شرایط اضطراری می توانند حجاب خود را کاهش بدهند و یا بردارند.

آیت الله منتظری معتقد بود گرچه حجاب از دستورات ضروری دین اسلام است ، رعایت شکل خاصی از آن ضرورت نیست.

مطالب مرتبط