خانواده لوینسون خواستار ملاقات با احمدی نژاد هستند

رابرت لوینسون
Image caption سه سال از مفقود شدن رابرت لوینسون می گذرد

خانواده رابرت لوینسون شهروند مفقود شده آمریکایی در ایران طی نامه ای به محمود احمدی نژاد خواهان ملاقات با وی در حاشیه سفرش به نیویورک شده اند.

رابرت لوینسون، مامور بازنشسته پلیس فدرال آمریکا آخرین بار نهم مارس ۲۰۰۷ در جزیره کیش مشاهده و پس از آن ناپدید شد.

خانواده لوینسون روز یکشنبه در نامه ای به محمود احمدی نژاد با تاکید بر فشارهای روحی که طی سه سال گذشته بر آنها رفته از رئیس جمهور ایران خواستند به یافتن و بازگشت "سرپرست این خانواده" کمک کند.

در این نامه گفته شده رابرت لوینسون که اکنون ۶۲ سال دارد سالهاست از بیماریهای قند، فشار خون، سنگ کلیه و نقرس رنج می برد و نیاز به مراقبت های پزشکی دارد.

خانواده آقای لوینسون گفته اند وی از دیدن نوه جدیدش محروم بوده، صندلیش در مراسم جشن فارغ التحصیلی دخترش از دبیرستان خالی مانده و تصور ازدواج یکی دیگر از دخترانش که به تازگی نامزد کرده در ماه سپتامبر بدون حضور او غیرممکن است.

همسر او با صدور بیانیه جداگانه ای ابراز امیدواری کرده که آقای لوینسون تا دو هفته دیگر (۱۱ مه) که همزمان با سی و ششمین سالگرد ازدواج آنهاست باز گردد.

وی گفته است همسرش همواره "اعتقادی عمیق" به خداوند داشته، خود را وقف خانواده کرده و برای بهبود زندگی همه تلاش کرده است.

او اظهار امیدواری کرده محمود احمدی نژاد از "قدرت" خود برای یافتن لوینسون و پایان دادن به "کابوس" و "ظلمات" زندگی این خانواده استفاده کند.

آقای احمدی نژاد قرار است روز دوشنبه در اجلاس منع گسترش سلاح های کشتار جمعی در مقر سازمان ملل متحد صحبت کند.

پیش تر نیز همسر و هفت فرزند رابرت لوینسون خواستار ملاقات با مقام های ایرانی برای اطلاع از سرنوشت او شدند.

خانم لوینسون یکبار نیز به ایران سفر کرد اما این فعالیتها تاکنون به نتیجه ای منجر نشده است.

خانواده رابرت لوینسون می گویند او به عنوان یک شهروند خصوصی آمریکا برای انجام تحقیقات درباره قاچاق سیگار به کیش سفر کرده بود ولی گزارش هایی درباره دیدار او با یک متهم فراری آمریکایی در این جزیره منتشر شده است.

مقام های ایرانی از علت سفر و سرنوشت آقای لوینسون ابراز بی اطلاعی کرده اند.

مطالب مرتبط