وزیر پیشین ارتباطات ایران مورد حمله قرار گرفت

احمد معتمدی
Image caption نزدیکان احمد معتمدی حال عمومی او را وخیم توصیف کرده اند

احمد معتمدی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و وزیر ارتباطات در دولت محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، صبح روز دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت، در دانشگاه امیرکبیر مورد حمله قرار گرفت.

بنا بر گزارش ها، فرد مهاجم با چاقو به آقای معتمدی حمله کرده و با وارد کردن ضرباتی از پشت، او را مجروح کرده است.

پس از این حادثه، احمد معتمدی به بیمارستان مهر تهران منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. خبرگزاری ایلنا به نقل از نزدیکان آقای معتمدی حال عمومی او را وخیم گزارش کرده است. بر اساس اظهارات مسئولان دانشگاه امیرکبیر، ضارب حدودا چهل ساله بوده که با ارائه کارت شناسایی خود به نگهبانی، وارد دانشگاه شده است.

فرد مهاجم که هویتش اعلام نشده، بعد از حمله توسط حراست دانشگاه امیرکبیر بازداشت شده است.

به گفته زهرا بختیاری، مدیر روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر این فرد ارتباطی با دانشگاه نداشته و به عنوان مراجعه کننده از خارج وارد دانشگاه شده است.

خانم بختیاری گفت: "پس از این اتفاق موضوع بلافاصله از سوی هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر پی گیری شد و به سرعت دکتر معتمدی به بیمارستان منتقل شد."

وزیر دولت محمد خاتمی

احمد معتمدی، در کابینه دوم محمد خاتمی، وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات بود و پیش از آن مدیریت کمیته خودکفایی شرکت مخابرات را برعهده داشت.

او در سال ۱۳۳۲ خورشیدی در تهران به دنیا آمد و در سال ۱۳۵۷ از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته الکترونیک فارغ التحصیل شد.

آقای معتمدی تحصیلات تکمیلی خود را در فرانسه پایان داد و در سال‌های تحصیل در فرانسه، عضو اتحادیه انجمن های اسلامی اروپا و از مؤسسان انجمن اسلامی پاریس بود.

او از سال ۱۳۶۲ تاکنون عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر و استاد دانشکده برق در این دانشگاه بوده است.

احمد معتمدی همچنین بین سال های ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۲سمت معاونت پژوهشی وزارت علوم و دبیری شورای پژوهش های علمی را بر عهده داشته است.

مطالب مرتبط