درخواست برکناری رئیس سازمان هواپیمایی ایران به دلیل سیلی زدن

مجلس
Image caption آقای اسلامی گفت که با حرکت آقای نخجوانی" حریم خانه ملت" شکسته شد

یک نماینده مجلس ایران از درخواست بیش از ۱۰۰ نماینده برای برکناری رئیس سازمان هواپیمایی این کشور به دلیل سیلی زدن به گوش مدیر یک شرکت هواپیمایی خبر داد.

حسین اسلامی، نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ایران روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت (۴مه) به خبرنگاران گفت که بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس ایران با ارسال نامه ای از محمود احمدی نژاد خواسته اند تا رضا نخجوانی، رئیس سازمان هواپیمایی این کشور را برکنار کند.

آقای اسلامی دلیل این درخواست را "برخورد ناشایست نخجوانی در زدن سیلی به یک خلبان زمان جنگ" در مجلس عنوان کرد.

اوایل بهمن ماه سال گذشته خورشیدی، در جریان رسیدگی مجلس ایران به یک سانحه هوایی که چند روز پیشتر از آن در مشهد اتفاق افتاده بود، رضا نخجوانی رئیس سازمان هواپیمایی ایران در پی یک جدال لفظی به صورت اصغر عبدالله پور، مدیر عامل شرکت هواپیمایی تابان سیلی زده بود.

حسین اسلامی در این باره گفت: "ما انتظار داشتیم رئیس جمهوری نسبت به این رفتار ناشایست رئیس سازمان هواپیمایی واکنش نشان دهد زیرا نخجوانی در گوش کسی سیلی زد که از لحاظ سنی در جایگاه پدر او قرار دارد."

آقای اسلامی در ادامه از موافقت حمید بهبهانی، وزیر راه ایران با این درخواست نمایندگان خبر داد.

او همچنین گفت که در پی ارسال این نامه، کمیسیون اصل نود رضا نخجوانی را احضار و از او توضیح خواهد خواست.

یک روز پیش از برخورد میان آقای نخجوانی و آقای عبدالله پور، پرواز شماره ۶۴۳۷ هواپیما یی تابان هنگام فرود در فرودگاه مشهد به دلیل خروج از باند دچار سانحه شد و هفت نفر از مسافران آن مجروح شدند.

در جریان بررسی علت این حادثه، رئیس سازمان هواپیمایی گفته بود که خلبان هواپیمای متعلق به شرکت تابان با وجود تذکر برج مراقبت در زمینه نامساعد بودن باند فرودگاه اقدام به فرود کرده است و این موضوع منجر به حادثه شده است.

اما خلبان هواپیمای دچار حادثه شده، مدعی شد که علت حضور او در فرودگاه مشهد، وضعیت جسمانی بد یکی از مسافران بوده است که نیاز به خدمات فوری پزشکی داشته است.

هواپیمایی تابان به شرکت سهامی توس گستر (آستان قدس رضوی) و منطقه ویژه اقتصادی سرخس تعلق دارد و در سال ۱۳۸۴(۲۰۰۵) تأسیس شده است.

مطالب مرتبط