احکام قطعی مومنی، عرب سرخی، سحابی و کلاری صادر شد

فیض الله عرب سرخی، هاله سحابی، عبدالله مومنی، مهدی کلاری
Image caption فیض الله عرب سرخی، هاله سحابی، عبدالله مومنی، مهدی کلاری

احکام تعدادی از متهمان حوادث بعد از انتخابات از جمله عبدالله مومنی، فیض الله عرب سرخی، هاله سحابی و مهدی کلاری در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر صادر شده که مجازات آقای مومنی کاهش یافته و احکام سه نفر دیگر تایید شده است.

به گزارش ادوارنیوز، وب سایت رسمی سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت)، حکم قطعی عبدالله مومنی، سخنگوی این سازمان، در زندان به او ابلاغ شد.

مطابق این حکم عبدالله مومنی به تحمل ۴ سال و ۱۱ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. ۲۳ ماه از این مدت مرتبط با قطعی شدن مجازاتی است که در سال ۸۶ به صورت تعلیقی برای او تعیین شده بود.

فیض الله عرب سرخی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال زندان تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید شده است.

هاله سحابی، فعال زنان و از فعالان ملی-مذهبی، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق حضور مکرر در تجمعات غیرقانونی و اخلال در نظم عمومی در مجموع به دو سال حبس و پرداخت ۳۰۰ هزار تومان جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شده بود که این حکم در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تایید شده است.

مهدی کلاری، دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به سه سال حبس تعزیری و پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده بود که این حکم در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تایید شده است.

عبدالله مومنی که یک هفته پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در تهران بازداشت شد، بعد از ماه ها بازداشت که چند ماه آن در سلول انفرادی و به ادعای همسر آقای مومنی همراه با شکنجه های جسمی و روحی بود، در دادگاه بدوی به تحمل شش سال حبس تعزیری و اجرای دو سال حبس تعلیقی (مجموعا ۸ سال) محکوم شده بود.

عبدالله مومنی روز ۱۶ اسفند با وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی به مرخصی آمد و روز ۲۴ فروردین به زندان بازگردانده شد. فاطمه آدینه وند، همسر آقای مومنی، بعد از بازگشت او به زندان گفت دلیل تمدید نشدن مرخصی او، تن ندادن آقای مومنی به خواسته های بازجویانش بوده است.

مطالب مرتبط