کروبی: چرخ تواب سازی را متوقف کنید

کروبی
Image caption آقای کروبی در جریان پس از انتخابات با ارائه مدارکی به مسئولین گفت تعدادی از دخترها و پسرهای دستگیر شده در درگیری های پس از انتخابات در زندان مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند

مهدی کروبی طی نامه ای به دادستان تهران گفته است اگر پیش تر "احتمال تجاوزها" را مطرح کرده بوده اکنون اطمینان "عقلی و منطقی" یافته که چنین آزارهایی علیه معترضین به نتایج انتخابات انجام شده است.

آقای کروبی که نامزد انتخابات جنجالی سال گذشته ریاست جمهوری در ایران و از رهبران معترضین است در نامه خود به عباس جعفری دولت آبادی گفته است محمد داوری سردبیر سایت دستگیر شده سحام نیوز مجبور به اعتراف و دروغ خواندن ماجرای تجاوزهای جنسی به زندانیان درگیری های پس از انتخابات شده است.

به گزارش سحام نیوز سایت نزدیک به مهدی کروبی در این نامه گفته شده "اعترافات و تواب سازی های اخیر ... قصد بردن آبرو از روحانیت دارد و می خواهد خطی سیاه بکشد بر پرونده هزار ساله آنها و رنج فراوانشان برای حفظ معارف اسلامی و فقه محمدی."

آقای کروبی در جریان پس از انتخابات با ارائه مدارکی به مسئولین گفت تعدادی از دخترها و پسرهای دستگیر شده در درگیری های پس از انتخابات در زندان مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند.

وی در نامه اخیر گفته است مسئولیت کلیه این اسناد را بر عهده می گیرد و آقای داوری تنها فیلمبردار مصاحبه ها بوده و هیج نقش دیگری در این ماجرا نداشته است.

مهدی کروبی می گوید هشت ماه پیش که بخشی از اسناد و سی دی های مربوط به اتهام شکنجه و تجاوز به زندانیان را به هیات سه نفره منتخب صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه داده نیروهای امنیتی به دفتر او هجوم آورده و تمام مدارک حزبی و شخصی او را توقیف، ساختمان حزب اعتماد ملی را پلمب و محمد داوری را دستگیر کردند.

این هیات سه نفره که متشکل از دادستان کل کشور، معاون اول و نیز رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه بود در گزارش خود اظهارات آقای کروبی مبنی بر تجاوز جنسی به زندانیان را رد کرد.

در این نامه به نقل از وکیل آقای داوری گفته شده او برای مصاحبه و اعتراف گیری علیه مهدی کروبی و اظهار ندامت زیر فشار است.

آقای کروبی با حمله به قوه قضائیه و دادستانی گفته است: "زندانیان را تحت فشار قرار می دهند که بگویند به ولایت فقیه آنهم از نوع مطلقه اش اعتقاد دارند حال آنکه مشخص نیست که این چه اعتقادی است که باید در گذر از زندان و تحمل فشار زندان انفرادی در مصائب دیگر بر زبان بیاید."

مهدی کروبی در انتهای این این نامه اظهار داشته: "نمی دانم این چه اراده ای است که می خواهد با چنین اعمالی و برای دو روز حکومت دنیا، آبروی حکومت دینی و ولایت فقیه در این کشور را که امام بنیانگذار آن بود، بر باد دهد."

مطالب مرتبط