اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی به حضور محمود احمدی نژاد

تصویری از تجمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی تهران
Image caption در یک قرن گذشته، جنبش دانشجویی ایران از فعال ترین جنبش های آزادی خواهانه بوده است

گزارش ها از تجمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی تهران در اعتراض به حضور محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، در این دانشگاه حکایت دارد.

در برخی از ویدیو های منتشر شده در یوتیوب، صحنه هایی از برخورد نیروهای امنیتی و تلاش برای متفرق کردن دانشجویان دیده می شود.

آقای احمدی نژاد امروز (۲۰ اردیبهشت - ۱۰ مه) برای سخنرانی به دانشگاه شهید بهشتی واقع در شمال تهران رفت.

دانشجویان معترض که در تصاویر ویدیویی قرار گرفته در یوتیوب، مقابل در ورودی دانشگاه تجمع کرده اند، با سر دادن شعار به حضور رئیس دولت دهم در این دانشگاه اعتراض می کنند.

شعارهایی چون "دانشجو می میرد، ذلت نمی پذیرد،" و "ما اهل کوفه نیستیم، نیمه راه بایستیم" در تصاویر ویدیویی شنیده می شود و همچنین دانشجویان به یکی از برنامه های خبری تلویزیون ایران اعتراض می کنند.

تلویزیون رسمی ایران اعلام کرده است که اعتراض دانشجویان به حضور آقای احمدی نژاد مرتبط نبوده و دانشجویان معترض از حضور رئیس جمهوری در دانشگاه مطلع نبوده اند.

همزمان در تصاویر منتشر شده، دانشجویان با نام بردن از آقای احمدی نژاد، او را به عنوان مسئول کشته شدن کسانی می دانند که در حوادث سیاسی اخیر این کشور جان خود را از دست دادند.

تجمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی تنها یک روز پس از آن برگزار می شود که پنج نفر از فعالان سیاسی کرد که چهار نفر از آنها به عضویت در گروه ستیزه جو پژاک نسبت داده شدند، در تهران اعدام شدند.

انتشار خبر این اعدام ها واکنش هایی در داخل و خارج از ایران به همراه داشته است.

برخی خبرگزاری ها گزارش هایی از تجمعات اعتراضی در شهرهای کردنشین ایران مخابره کرده اند.

مطالب مرتبط