ابراز رضایت از حال سفیر پاکستان در ایران

Image caption سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت مهاجم فاقد سلاح بود

مقام های ایران و پاکستان گفته اند که محمد بخش عباسی، سفیر پاکستان در ایران هرچند در تهران مورد حمله قرار گرفت، آسیب جدی به او وارد نشده است.

رامین مهمان پرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران، گفته است که مهاجم، یک مرد افغان، فاقد سلاح بوده و سفیر پاکستان را مورد ضرب و شتم قرار داده است.

اما خبرگزاری آسوشیتدپرس پاکستان (ای پی پی) به نقل از مقام های این کشور نوشته است که مهاجم با چاقو به محمد بخش عباسی حمله کرده است.

دولت ایران این حمله که روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت (۱۱ مه) رخ داد را محکوم کرده و می گوید که مهاجم را دستگیر کرده است.

رامین مهمان پرست به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: " حال عمومی سفیر خوب است و برای مداوی سطحی به بیمارستان مراجعه کرده است."

ایسنا به نقل از سردار حسین ساجدی ‌نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، گزارش داد که سفیر پاکستان در طول هفته چند بار بدون محافظ مسیری را در خیابان پاسداران برای رفتن به یک سالن ورزشی طی می‌کرده است.

به گفته او: "... سفیر پاکستان در حالی که در حال طی مسیر بود، با یک افغانی ۲۱ ساله درگیر می‌شود که در پی آن از ناحیه سر مجروح شده و از ناحیه دست به زمین می‌خورد."

او افزود: "در پی این حادثه با تماس مردم، ماموران پلیس به‌سرعت در محل حاضر و فرد مذکور را دستگیر کرده و سفیر پاکستان نیز به بیمارستان ایران مهر منتقل می‌شود."

هویت مهاجم هنوز اعلام نشده است.

مقام های ایرانی گفته اند که بازجویی از این شخص ادامه دارد.

مطالب مرتبط