یک دانشجو ۳۰ سال از فعالیت خبری و سیاسی منع شد

سر در دانشگاه تهران
Image caption مهدی تاجیک، دانشجوی دانشگاه تهران، و از فعالان عرصه خبری است

دستگاه قضایی ایران مهدی تاجیک، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران را به ۲۷ ماه حبس تعزیری و ۳۰ سال محرومیت سیاسی محکوم کرده است.

به گزارش سایت پارلمان نیوز، براساس حکم دادگاه انقلاب آقای تاجیک به مدت ۳۰ سال از انجام هرگونه فعالیت خبرنگاری، تالیف، مقاله نویسی، تحلیل سیاسی ، عضویت و فعالیت در احزاب و گروههای سیاسی منع شده است.

آقای تاجیک پس از نا آرامی های روز عاشورا، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود دستگیر شد و چند روز مانده به نوروز با قرار وثیقه از زندان اوین مرخص شد.

این دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران، پیش از این نیز در اوایل سال ۸۵ توسط نیروهای امنیتی دستگیر و ماه ها در بازداشت به سر برده و در همان سال در دادگاه انقلاب به ۲ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده بود.

از سوی دیگر محمد شریف وکیل مدافع مسعود باستانی، روزنامه نگار، اعلام کرد دادگاه تجدید نظر حکم بدوی ۶ سال حبس تعزیزی برای موکلش را تایید کرده است.

به گفته محمد شریف به این ترتیب شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران،حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب را عینا تایید کرده است.

آقای شریف در گفتگو با ایلنا گفت: "بعد از مراجعه پدر موکلم به دادگاه تجدید نظر معلوم شد که حکم دادگاه بدوی در مورد محکومیت مسعود باستانی بدون تغییر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید و به قطعیت رسیده است."

وی افزود:" تایید این حکم باتوجه به محتویات پرونده و اقدامات موکلم در دادگاه بدوی دور از انتظار بود."

آقای شریف که وکالت مسعود آقایی، فعال ملی مذهبی را نیز برعهده دارد،در خصوص پرونده این موکل خود گفت: "پرونده مسعود آقایی که به اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم و اغتشاش در جریان رسیدگی بود منتهی به برائت از اتهام اجتماع و تبانی و محکومیت به ۶ ماه حبس تعزیری به دلیل حضور در راه پیمایی شد."

او همچنین گفت که پرونده موکل دیگرش بدرالسادت مفیدی، روزنامه نگار نیز هنوز در مرحله تحقیقات بوده و کماکان در دادسرا مطرح است.

مطالب مرتبط