انفجار مرگبار در ورزشگاهی در شمال عراق

عراق
Image caption شبه نظامیان نزدیک به القاعده شیعیان را تهدید کرده اند

ده نفر در اثر یک بمبگذاری انتحاری در یک نزدیکی موصل عراق جان خود را از دست داده اند.

یکصد و بیست تن دیگر نیز در این حادثه مجروح شدند.

گزارش ها بیانگر آن است که یک مهاجم موفق شده است مواد منفجره داخل خودروی خود را در ورودی یک استادیوم فوتبال در شهر تلعفر منفجر کند.

شاهدان عینی می گویند در پی وقوع این انفجار، حداقل یک انفجار دیگر نیز رخ داده است.

پیش از وقوع انفجار، یک گروه شبه نظامی تندرو به نام حکومت اسلامی در عراق با صدور بیانیه ای به شیعیان هشدار داده بود که "روزهای تلخ و خون آلودی" در پیش روی آنهاست.

این هشدار به وسیله ناصرالدین الله ابوسلیمان، وزیر دفاع این گروه صادر شد. این فرد جانشین ابوایوب المصری، رهبر پیشین القاعده در عراق و ابوعمر البغدادی، رهبر قبلی گروه حکومت اسلامی در عراق است.

این دو نفر در حمله مشترک ارتش آمریکا و نیروهای امنیتی عراق در ماه آوریل کشته شدند.

هنوز هیچ گروهی مسوولیت انفجار در تلعفر را نپذیرفته است ولی خبرنگاران این حادثه را شبیه به سایر عملیات گروه القاعده در عراق عنوان می کنند.

یکی از شاهدان این حادثه که به علت جراحت در بیمارستان بستری شده است به خبرگزاری فرانسه گفت افراد زیادی برای تماشای مسابقه به ورزشگاه آمده بودند.

یکی دیگر از حاضران در ورزشگاه به خبرگزاری رویترز گفت: "ناگهان یک وانت در وسط زمین بازی ظاهر شد. فوتبالیست ها مشکوک شدند و پا به فرار گذاشتند. معلوم شد گمان آنها درست بوده است. تماشگران هم پا به فرار گذاشتند ولی دو بمبگذار انتحاری در بین آنها بودند."

مطالب مرتبط