محسن آرمین بازداشت شد

محسن آرمین
Image caption محسن آرمین از سیاستمداران صریح اللهجه اصلاح طلب است

محسن آرمین، سخنگو و عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران، یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ (۱۶ مه ۲۰۱۰) در تهران بازداشت شد.

دختر محسن آرمین در گفتگو با پارلمان نیوز، وب سایت رسمی فراکسیون خط امام مجلس، گفت: "صبح روز یکشنبه بعد از دقایقی که از خروج پدرم از منزل می گذشت، او همراه چند مامور به خانه برگشت."

به گفته دختر آقای آرمین، این ماموران حکم بازداشت و تفتیش منزل را همراه داشتند و بعد از تفتیش خانه، آقای آرمین را بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش ماموران امنیتی، لپ تاپ و اوراق شناسایی آقای آرمین را هم با خود برده اند.

پارلمان نیوز گزارش داده است که ماموران پیش از این دو بار، یک بار بعد از انتخابات و یک بار بعد از حوادث روز عاشورا، برای بازداشت محسن آرمین به خانه او رفته بودند که هر دو بار او در خانه نبوده است.

محسن آرمین از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی است که پیش از این نماینده مردم تهران در مجلس ششم و سردبیر دو هفته نامه توقیف شده عصر ما، ارگان سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بوده است.

او در انتخابات مجلس ششم در شهر تهران، بعد از محمدرضا خاتمی، جمیله کدیور و علیرضا نوری یشترین آرا را آورد و به عنوان چهارمین نماینده مردم تهران وارد مجلس شد.

در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه سال گذشته در ایران تعدادی از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از جمله بهزاد نبوی، مصطفی تاج زاده، فیض الله عرب سرخی و ابوالفضل قدیانی بازداشت شده اند که در حال حاضر فیض الله عرب سرخی کماکان در زندان است و بقیه در مرخصی خارج از زندان به سر می برند.

مطالب مرتبط