پنج سال زندان برای محمد داوری و مهدی محمودیان

مهدی محمودیان، محمد داوری
Image caption مهدی محمودیان و محمد داوری از فعالان رسانه ای احزاب اصلاح طلب هستند

وب سایت کلمه از صدور حکم ۵ سال حبس تعزیری در دادگاه بدوی برای مهدی محمودیان، عضو جبهه مشارکت، و محمد داوری، عضو سازمان معلمان ایران و سردبیر وب سایت سحام نیوز، خبر داده است.

مهدی محمودیان، عو جبهه مشارکت که نقش مهمی در خبررسانی در مورد بازداشتگاه کهریزک و همین طور دفن دسته جمعی تعدادی از کشته شدگان حوادث بعد از انتخابات داشت، از ۲۵ شهریور ۸۸ در زندان است.

محمد داوری، عضو شورای مرکزی سازمان معلمان ایران و سردبیر وب سایت سحام نیوز وب سایت رسمی مهدی کروبی است که هنگام پلمب دفتر آقای کروبی در روز ۱۷ شهریور ۸۸ بازداشت شد.

آقای کروبی در نامه ای که اخیرا منتشر کرد، نوشت که مقام های امنیتی به محمد داوری فشار می آورند تا علیه آقای کروبی مصاحبه کند و بگوید شواهد ارائه شده از سوی او برای ادعای تجاوز و بدرفتاری در زندان ها با متهمان حوادث بعد از انتخابات دروغ بوده است.

مهدی کروبی در این نامه تصریح کرده که آقای داوری صرفا وظیفه فیلمبرداری از شاهدان تجاوز و بدرفتاری در زندانها را برعهده داشته و نقش بیشتری نداشته است.

به گزارش کلمه، احکام مهدی محمودیان و محمد داوری در غیاب وکلایشان و در زندان به خود آنها ابلاغ شده است و هر دوی آنها به این رای اعتراض کرده و خواستار تجدیدنظر در آن شده اند.

مطالب مرتبط