سپاه پاسداران ایران دستگیری محافظ موسوی را تکذیب کرد

میرحسین موسوی و احمد یزدانفر - عکس از سایت کلمه
Image caption گفته می شود که آقای یزدانفر سال هاست که در تیم حفاظت آقای موسوی بوده است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که احمد یزدانفر، سرپرست گروه محافظان میرحسین موسوی، بازداشت نشده بلکه دوره ماموریتش به پایان رسیده است.

"ستاد حفاظت انصار المهدی" که از زیر مجموعه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت (۱۹ مه) با صدور اطلاعیه ای خبر دستگیری سرپرست تیم حفاظتی میر حسین موسوی را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه آمده است: "سرتیم حفاظتی نامبرده طبق ضوابط جاری، ماموریتش به اتمام رسیده و صرفا جا به جایی کاری صورت گرفته است."

پیشتر سایت های نزدیک به اصلاح طلبان خبر بازداشت اقای یزدانفر را منتشر کرده و نوشته بودند که آقای یزدانفر نزدیک به ۲۷ سال در تیم حفاظت آقای موسوی بوده است.

"ستاد حفاظت انصار المهدی" از زیر مجموعه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که وظیفه اش تربیت نیرو و اختصاص نیروی محافظ برای مقامات جمهوری اسلامی ایران است.

اعضای این نیرو در قالب تیم های حفاظت از مقامات فعلی و سابق ایران حفاظت می کنند.

از سوی دیگر حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران روز چهارشنبه در پاسخ به خبرنگاران گفت که از موضوع بازداشت سرپرست تیم حفاظت میر حسین موسوی اطلاعی ندارد.

چند ماه پیش، مهدی کروبی، دیگر رهبر مخالف دولت ایران ، اعلام کرده بود که محافظان او اجازه مقابله با تهاجم خشونت آمیز ماموران دولتی را ندارند و آنان را مرخص کرد.

آقای کروبی تا کنون در چندین مورد هدف حمله کسانی قرار گرفته که ظاهرا از هواداران دولت محمود احمدی نژاد بوده اند.

چندی پیش نیز یک تجمع اعتراضی در برابر خانه مسکونی او برگزار شد و تظاهر کنندگان شیشه های ساختمان محل سکونت او را شکستند و روی دیوار ها شعار نوشتند.

در یک سال گذشته بسیاری از شخصیت های اصلاح طلب، از جمله نزدیکان آقای موسوی نیز در ارتباط با بحران سیاسی پس از انتخابات، بازداشت، محاکمه و تعدادی از آنان نیز به حبس محکوم شده اند.

مطالب مرتبط