نوری‌زاد در اعتراض به ضرب و شتم در زندان اعتصاب غذا کرد

محمد نوری‌زاد
Image caption محمد نوری‌زاد به دلیل نامه‌هایش به آیت‌الله خامنه‌ای به زندان افتاده است

به گزارش رسانه‌های مخالفان دولت در ایران، محمد نوری زاد، روزنامه‌نگار و سینماگر ایرانی، در زندان اوین مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفته و در اعتراض به این مسئله اعتصاب غذا کرده است.

فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد به وب‌سایت جرس گفت که روز گذشته که با آقای نوری‌زاد در زندان اوین ملاقات داشته، "سر و وضع او آشفته بوده" و در زندان او را "به قصد کشت کتک زده بودند" .

خانم ملکی هنگام تعریف کردن ماجرا گریه می‌کرده است.

به گفته فاطمه ملکی، آقای نوری‌زاد در اعتراض به "این رفتار خشونت‌آمیز" دو روز است است که "لب به آب و غذا نزده" است.

خانم ملکی گفته است آقای نوری‌زاد در اثر ضرب و شتم دچار ضربه مغزی شده و بینایی‌اش در اثر این ضربه مختل شده است.

متن کامل نامه های محمد نوری زاد به آیت الله خامنه ای

به گفته خانم ملکی، آقای نوری‌زاد بعد از این ضرب و شتم از سلول دو نفره‌ای در بند ۲۴۰ زندان اوین به "دخمه‌ای بی نور و بدون جریان هوا و سرویس بهداشتی" منتقل شده است.

خانم ملکی نسبت به سلامتی همسر خود ابراز نگرانی شدید کرده و گفته است "اگر امروز کسی به داد او نرسد، تا دو سه روز دیگر باید پیکر بی‌جان آقای نوری‌زاد را از اوین تحویل بگیریم."

محمد نوری‌زاد در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته ایران، سه نامه به آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و یک مطلب درباره صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، در وبلاگ شخصی‌اش منتشر کرد که روز ۳۰ آذر ۸۸ به دلیل انتشار این نوشته‌ها بازداشت شد.

آقای نوری‌زاد در دادگاه بدوی به سه سال و نیم حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده است. او چهارمین نامه خود به آیت‌الله علی خامنه‌ای را از داخل زندان اوین نوشت.

جعفر پناهی، دیگر سینماگر ایرانی که در سال گذشته بازداشت شده هم دو روز پیش با انتشار نامه‌ای از داخل زندان اوین اعلام کرد در اعتراض به وضعیتش در داخل زندان دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

مطالب مرتبط