حمله 'لباس شخصی‌ها' به محمدعلی ابطحی

خودرو محمدعلی ابطحی
Image caption آقای ابطحی عکس هایی از خودرو اش را پس از حمله گروهی که آنها را "لباس شخصی" نامید، در فیس بوک منتشر کرد

محمدعلی ابطحی اعلام کرد که گروهی با گاز اشک آور، کابل و چاقو به او در حالیکه در خودرو اش بوده است، حمله کرده اند.

محمد علی ابطحی، روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت (۲۰ مه) در صفحه فیس بوک خود، عکس هایی از خودرویش را منتشر کرد و در مطلب کوتاهی از حمله گروهی که آنها را "لباس شخصی" نامیده است خبر داد.

بر اساس این مطلب آقای ابطحی در مسیر بازگشت از مراسمی در شهر ری، در حین رانندگی بوده است که ناگهان یک اتومبیل جلوی خودرو او می پیچد و او را وادار به توقف می کند و در همین حال چندین موتور سوار با لگد، کابل و چاقو به خودرو او حمله می کنند.

آقای ابطحی نوشته است: "آنها شیشه ها را شکستند و گاز اشک آور به داخل اتومبیلم انداختند و من توانستم به شکل معجزه آسایی از آن منطقه با شیشه های شکسته و چشم پر از اشک خارج شوم."

او این حمله را "وحشیانه" توصیف کرده و نوشته است: "هیچکس هم به کمکم نیامد. خیلی مطمئن و بدون واهمه. خدا رحمم کند."

از سوی دیگر خبرگزاری مهر در گزارشی از مراسمی که آقای ابطحی در آن شرکت کرده بود، بدون ذکر نامی از آقای ابطحی از تجمع گروهی خبر داده بود که در مقابل محل برگزاری مراسم جمع شده بودند و با شعارهایی به حضور برخی از شرکت کنندگان در این مراسم اعتراض کردند.

آقای ابطحی، معاون حقوقی و پارلمانی ریاست جمهوری ایران در دوره محمد خاتمی بود و در جریان حوادث پس از انتخابات سال گذشته بازداشت و در دادگاه بدوی به ۶ سال زندان و با قید وثیقه ای معادل ۷۰۰ میلیون تومان به مرخصی آمده است.

آقای ابطحی در روز ۲۶ خرداد سال گذشته در منزلش بازداشت شد و بخشی از دوران حبس پنج ماهه خود را در سلول انفرادی گذارند.

او یکی از چهره های سرشناس اصلاح طلبان بود که در نخستین جلسه از دادگاه های گروهی رسیدگی به پرونده متهمان حوادث پس از انتخابات، حضور یافت و ضمن انتقاد از عملکرد اصلاح طلبان، علیه اقدامات خود در جریان انتخابات سخن گفت.

او در جریان این دادگاه و سپس در مصاحبه ای با تلویزیون ایران احتمال وقوع تقلب در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را رد کرد و به انتقاد از چهره ها و گروه هایی پرداخت که بر وقوع تقلب تأکید می کنند.

بعضی از شخصیتهای بلندپایه مذهبی از جمله آیت الله یوسف صانعی و آیت الله حسینعلی منتظری به برگزاری این دادگاه ها واکنش نشان دادند و اعترافات متهمان را که به گفته آنها به وسیله فشارهای روحی و جسمی گرفته شده، "بی ارزش و غیر شرعی" خواندند.

مطالب مرتبط