فرماندهی احمدی مقدم بر نیروی انتظامی تمدید شد

احمدی مقدم
Image caption آقای احمدی مقدم از سال 1384 فرمانده نیروی انتظامی بوده است

سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی ایران که از چهره های جنجال برانگیز پس از انتخابات ریاست جمهوری بود برای دو سال دیگر در مقام خود ابقا شده است.

به گزارش منابع خبری ایران دستور تمدید دوره فرماندهی آقای احمدی مقدم را آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران روز یکشنبه دوم خرداد (23 مه) صادر کرده است.

آقای احمدی مقدم از سال 1384 سرپرست نیروی انتظامی بوده است.

در جریان بحران پس از انتخابات ایران، نیروی انتظامی در کنار سپاه پاسداران و نیروی بسیج مسئولیت کنترل اوضاع را در دست داشت و آقای احمدی مقدم بارها تظاهرکنندگان و متعرضان را تهدید به برخورد در صورت ادامه اعتراضات کرد.

نام او در ارتباط با بازداشتگاه کهریزک که تحت نظارت نیروی انتظامی بود نیز مطرح شد اما آقای احمدی مقدم داشتن هرگونه نقشی در کشته شدن یا بدرفتاری با مخالفان در آنجا را رد کرد.

در ماه های اول تابستان گذشته گروهی از معترضان به بازداشتگاه کهریزک منتقل شدند و بنابر گزارشهای رسمی، به دلیل بدرفتاری ماموران دستکم چهار نفر از دستگیر شدگان در این بازداشتگاه کشته شده اند.

آقای احمدی مقدم در باره نقش مسئولان ارشد نیروی انتظامی در بازداشتگاه کهریزک گفته است: "بنده به عنوان مسئول ارشد پلیس و یا جانشین من (احمد رضا رادان) در این پرونده متهم نیست و دلیلی هم ندارد."

با این حال آقای احمدی مقدم به بروز تخلفاتی از سوی پلیس ایران اذعان و تلویحا نسبت به آن ابراز تاسف کرد.

شماری از ماموران کهریزک در ارتباط با آن حوادث تحت محاکمه قرار گرفته اند.

مطالب مرتبط