'وضعیت وخیم جسمی' توکلی و گودرزی در پی اعتصاب غذا

مجید توکلی و کوهیار گودرزی
Image caption مجید توکلی و کوهیار گودرزی از آذر ماه در بازداشت هستند

وضعیت جسمی کوهیار گودرزی و مجید توکلی، دانشجویان بازداشتی در ایران که در اعتراض به شرایط زندان در اعتصاب غذا هستند، وخیم گزارش شده است.

علی توکلی، برادر مجید توکلی، به بی بی سی فارسی گفت یکی از دوستان مجید توکلی صبح پنجشنبه ۶ خرداد ۸۹ (۲۷ مه ۲۰۱۰) با خانواده آنها تماس گرفته و از خونریزی معده آقای توکلی در سلول انفرادی و همچنین قادر نبودن او به تکلم به دلیل خشک شدن دهان در اثر اعتصاب غذای خشک خبر داده است.

مجید توکلی، دانشجوی دانشگاه امیرکبیر که از ۱۶ آذر ۸۸ در بازداشت است، از روز ۲ خرداد و به دلیل انتقال دوباره به سلول انفرادی اعتصاب غذای خشک کرده است.

به گفته علی توکلی، مادر مجید توکلی هم بعد از شنیدن خبر اعتصاب غذای پسرش اعتصاب غذا کرده است و حال جسمی او نیز در حال حاضر وخیم است.

پروین مخترع، مادر کوهیار گودرزی، هم به بی بی سی فارسی گفت روز پنجشنبه، یکی از زندانیان از داخل زندان به او خبر داده که آقای گودرزی را در بهداری زندان اوین دیده که بیهوش و زیر سرم بوده است.

خانم مخترع گفت کوهیار گودرزی از حدود بیست روز پیش و در اعتراض به شرایط زندان اعتصاب غذا کرده که از حدود دو هفته پیش به عنوان تنبیه بخاطر اعتصاب غذا، به سلول انفرادی منتقل شده است.

خانم مخترع گفت پسرش در سلول انفرادی هم اعتصاب غذایش را ادامه داده است.

پروین مخترع گفت آخرین ملاقاتش با کوهیار گودرزی ببش از دو هفته پیش بوده و بعد از آن ماموران از ملاقات او با پسرش (که به صورت هفتگی انجام می شده)، جلوگیری کرده اند.

کوهیار گودرزی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر و دانشجوی اخراجی دانشگاه صنعتی شریف است که روز ۲۹ خرداد و در حالی که عازم شهر قم برای شرکت در مراسم خاکسپاری آیت الله حسینعلی منتظری بود، بازداشت شد.

مطالب مرتبط