'حمله به دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد'

نشان رسمی دانشگاه آزاد اسلامی
Image caption شورای عالی انقلاب فرهنگی یک روز پیشتر اعضای جدید هیات امنای دانشگاه آزاد را معرفی کرده بود

خبرگزاری ها در ایران از حمله گروهی به دفتر هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد و بردن اسناد و مدارک این دفتر خبر دادند.

خبرگزاری مهر در ایران روز پنجشنبه ۶ خرداد (۲۷ مه) بر اساس نمابری از دفتر ریاست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد که ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز (پنجشنبه ۶ خرداد) افرادی که لباس شخصی به تن داشتند، وارد ساختمان دفتر هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد شدند.

در این نمابر آمده است که این افراد که مسلح بودند، نگهبانان این ساختمان را تهدید و به آنها دستبند زدند و پس از ۴ ساعت جستجوی محل تعدادی از مدارک، اسناد و کامپیوتر ها را با خود بردند.

گزارش شده است که این افراد برای اقداماتشان حکم دادستانی داشتند اما بر اساس نمابر دانشگاه آزاد مراجع قضایی در این خصوص، هیچگونه اطلاع و خبر رسمی به مسئولان این دانشگاه نداده اند.

در نمابر دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد این اقدام ادامه "تحرکات روزهای اخیر" نامیده شده و آمده است:"به دنبال اعلام تغییرات غیر قانونی در اساسنامه این دانشگاه و معرفی اعضای جدید هیات امنا و همچنین برگزاری تجمعات خلاف تعدادی از افراد لباس شخصی در مقابل دفاتر مختلف دانشگاه آزاد انجام شده است."

یک روز پیش تر شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران ۵ عضو جدید هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی را طبق اساسنامه جدید معرفی و مهلت یک ماهه ای برای تغییر رئیس این دانشگاه تعیین کرد.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که پیش تر هیات های موسس و امنای دانشگاه آزاد اساسنامه جدید را دارای "اشکالات شرعی و قانونی" دانسته بودند.

انتخاب اعضای جدید هیات امنای دانشگاه آزاد از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی که ریاست آن با محمود احمدی نژاد است، مرحله جدیدی از اختلاف قدیمی میان دولت آقای احمدی نژاد با دانشگاه آزاد خواهد بود.

در شهریور سال گذشته و با تأیید هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی، تمام اموال این دانشگاه وقف شد.

تصمیم هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی برای وقف اموال آن، واکنش های زیادی به دنبال داشته است.

دانشگاه آزاد موسسه ای غیر دولتی محسوب می شود و در حال حاضر شامل ۳۵۷ دانشگاه در سراسر ایران است که نزدیک به یک میلیون و چهارصد هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند.

مطالب مرتبط