جنتی: برای انتقاد از دولت تا کی باید سکوت کرد

احمد جنتی
Image caption احمد جنتی از حامیان اصلی محمود احمدی نژاد محسوب می شود

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی ایران گفت، علت انتقاد نکردن از دولت محمود احمدی نژاد در یک سال گذشته، ناآرامی های پس از انتخابات خرداد ۸۸ بوده است، اما این بدان معنی نیست که انتقادی وجود ندارد.

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، روز جمعه هفتم خرداد (۲۸ مه) در جمع مدیران دفاتر این شورا در شهرهای ایران گفت: "به دلیل مصلحت اندیشی ناشی از احتمال سوء استفاده فنته گران، از علنی کردن برخی انتقادها و گلایه ها پرهیز کردیم و این تذکرات را علنی نمی گفتیم. اما تا کی باید در این خصوص سکوت کرد؟"

آقای جنتی که از طرفداران سرسخت دولت محمود احمدی نژاد محسوب می شود در اقدامی کم سابقه با انتقاد از انتصاب ها در دولت دهم گفت: "برخی افراد مسئولیت هایی گرفته اند که صلاحیت آن را ندارند و از این فرصت ها سوء استفاده می کنند."

او همچنین گفته است که اگر از میان مسئولان دولتی "کسی گمان کند که برای رفع مشکلات کشور باید از آمریکا کمک گرفت" اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

آقای جنتی که در جریان ناآرامی های پس از انتخابات خرداد ۸۸ با انتقاد ار مخالفان دولت خواهان "برخورد شدید" با معترضان خیابانی و کاندیداهای معترض شده بود گفت: "عناصری در پست های سیاسی با تفکراتی خاص، در عزل و نصب ها دخالت نا به جا می کنند و مایلند کشور به آمریکا نزدیک شود."